Sovelletaanko kohta vetyautoihin myös?

Anonyymi-ap

5

180

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten liittyy autoiluun?

      Onhan noita kaasukäyttöisiä kylmäkoneita ollut maailmansivu käytössä.

    • Anonyymi

      Sama laite toimisi paljon halvemmalla vaihtamalla siihen aina ladatun akun kuin vetysäiliön. Otetaan siis huomioon että vetytekniikka tekee siitä paljon kalliimman kuin akkukäyttöinen versio. Ei siis ihme ettei artikkelissa vaivauduttu mitään kertomaan mitä tuo vetykäyttöinen virvoitusjuoma-automaatti maksaa. Ja aika harvassa on alueet missä ei ole sähköä ja laite on turvassa vandalismilta tai ryöstöltä syrjäisen sijainnin takia. Todennäköisesti myös vaihtovetypullot ovat arvokkaita erikoistekniikan takia jotta kestävät suuria paineita eikä vuoda, joten niitäkin voidaan automaatista ryöstää syrjäisen sijainnin takia. Harvassa paikassa on edes paikka missä vetyä voidaan täyttää, joten joutuu myös melko pitkältä hakea täydennystä... sinne syrjäseudulle missä ei ole sähköä.

    • Anonyymi

      Mökille kaasujääkaappi maksaa varmasti vähemmän hankintana kuin vedyn hintana. Kaasujääkaappeja on testattu jo vuosikymmeniä ja vetyjääkaappeja ei juurikaan mikä on myös iso riski kun ei tiedätä vetyjääkaapin toimivuudesta pitkällä aikavälillä juuri mitään.

    • Anonyymi

      tty

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      155
      1428
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1150
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      859
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      772
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      58
      648
    6. 47
      572
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      34
      564
    8. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      562
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      548
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      542
    Aihe