Miksi VL tukee homonuorten "sukupuolen korjausta"?

Anonyymi-ap

Vasemmistoliitto on ollut kaikkein innokkaimpana tukemassa transkultin propagandaa useista sukupuolista ja väärään sukupuoleen syntymisestä jne. Viimeisin oire oli "eheytyshoitojen" kieltävän lakialoitteen yksipuolinen tukeminen. Ovatko Vasemmistoliiton kansanedustajat lainkaan perehtyneet siihen mistä tässä on kysymys. Homojen eheyttämishoidot ovat aivan eri asia kuin hoidot, joita transkultin uhrit tarvitsisivat.

Eheytyshoitojen kieltäminen ”sukupuolivähemmistöiltä” on sumutusta, jolla yritetään estää asiallisten tietojen antaminen lapsille ja nuorille, jotka ovat saaneet transkultin ja sen liittolaisten ”tiedottamisesta” päähänsä, että heidän kasvuongelmansa johtuvat ”väärään sukupuoleen syntymisestä”

Sukupuolen korjausta hakevien määrä Suomessa on kasvanut 20 vuodessa 40-kertaisesti. Kasvu johtuu pelkästään traskultin, SETA:n ja median levittämästä propagandasta. Suurin osa korjaushoitojen uusista hakijoista ei ole alkuperäisiä oikeita sukupuolidysforiasta kärsiviä vaan harhautettuja nuoria. Suuri osa heistä on homoseksuaaleja, joilla on vaikeuksia hyväksyä homoutensa, minkä vuoksi he omaksuvat tarinan ”väärästä sukupuolesta” löytääkseen jonkunlaisen ratkaisun.

Jos ”sukupuolen korjausta” hakevat, joita on vuosittain jo noin 2000, joutuvat hormonihoitoihin ja leikkauksiin, seuraukset ovat peruuttamattomia ja voivat tuhota nuoren ihmisen koko elämän. Asiasta pitää ehdottomasti levittää oikeaa tietoa, joka lakiaaloitteella yritetään estää.

1

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Löytyykö palstan vasemmistolle myötämielisiä ketjuja kovaa vauhtia ylösnostelevalta tähän vastausta?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      84
      2905
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      80
      2386
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2218
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      17
      2157
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1686
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      12
      1475
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1257
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1120
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1097
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1054
    Aihe