Ei ei ei. Se on sairasta. Ei sovellu tavisläskille kuntoiluksi. Tulee vain anorexia nervosa kun pitkiä lenkkejä vääntää rasvanpoltolla. Terveellisempää on frisbeegolfin nakkelu ja kuntosali.
Juokseminen ei ole terveellistä
10
285
Vastaukset
- Anonyymi
Maksaako joku sinulle siitä?
- Anonyymi
Pitää juosta kevyet 120 sykkeellä. Sitten on terveellistä.
- Anonyymi
Ei onnistu tavisläskiltä ja vaikka sykkeet pysyisikin niin polvet hajoaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei onnistu tavisläskiltä ja vaikka sykkeet pysyisikin niin polvet hajoaa.
Hyvin voi ylipainoisena juosta. Polvet kestää. Ainoa ongelma että sykkeet tapissa. Ei voi juosta syke 120 alueella.
- Anonyymi
Voi ihan oman tuntemuksen mukaan kävellä välillä ja käydä vaikka pullakahvilla välillä.
Elämän pitää olla nautintoa.- Anonyymi
Juu. Juoksemisen pitää olla nautintoa. Nuorempana juoksin vaikka pää kainalossa mutta näin pappahölkkääjänä ei jaksa kiusata mukavaa miestä.
- Anonyymi
Pullasorsalta voi jotain lurskahtaa housuun
- Anonyymi
Koitapa juosta kännissä. Vauhdin hurmaa.
- Anonyymi
Juokseminen on hyvin terveellistä. Pitää vain syödä ja levätä tarpeeksi. Ikämiehille hyvä liikuntaharrastus.
- Anonyymi
Juu-u. Juokseminen terveellistä. Frisbeegolf tympeää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145