Ilmastopaneeli: Suomessa pitäisi...

Anonyymi-ap

... vähentää nopeasti metsien hakkaamista ja ostaa enemmän sähköautoja.
Just joo...
Tavallinen duunari varmaan marssii autokauppaan noin vain ostelemaan sähköautoa. Ja lakkaa hakkaamasta metsiään.
Ja meitä on miljoona tai kaksi.

5

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Bensa-autojen maahantuonti pitäisi kyllä kieltää heti.

    • Anonyymi

      Luepa se Ilmastopaneelin raportti ja anna noiden otsikoiden olla. Media vie tätäkin reppanaa satanolla.

    • Anonyymi

      Ilmastopaneeli on täynnä hourijoita, joiden tietämys ilmakehän fysiikasta on aivan nolla. Niin on kyllä nolla myös LUKE:n porukalla.

      Asiantuntijoina käytetään sellaisia, jotka eivät ymmärrä edes sitä, että mitä tarkoittaa aineen sulamispiste ja kiehumispiste. Molemmat kertovat siitä, että se aine imee itseensä lämpöenergiaa.

      Hapen ja typen sulamispisteet ja kiehumispisteet löytyvät Wikipediasta kyseisen kaasun sivulta. Molemmat siis imevät itseensä lämpöä, vaikka ilmastotieteen teoria väittää päinvastaista.

      Aivan yhtä yksinkertainen asia kuin vedenkin sulamispiste ja kiehumispiste. Kyllä maailma on tullut pelottavan tyhmäksi, kuin ei tällaisia yksinkertaisia asioita ymmärretä, ja sitten sekoillaan mitä sattuu.

      Minä olen saanut jo 48 vuotta sitten opetuksen, että kaikki kaasut imevät itseensä lämpöä. Ei siis ole olemassa kasvihuonekaasuja, niin kuin kuviteltiin 1800 luvulla.

      Sen opin on haudanneet metallipuolen insinöörit. Ei minun tarvinnut sitä haudata. Minulle tarjottiin se tieto valmiina. Sitä vaan palstan lukutaidottomat ei ole tajunneet millään. Aina vaan kuvitellaan, että minä yritän kumota sen opin.

      • Anonyymi

        Sekaisin olet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7152
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      88
      5341
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5130
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      301
      3420
    Aihe