Valitaanko Eeva-Maria?

Anonyymi-ap

Valitaanko Eeva-Maria vaalityön tekijäksi. Eduskuntavaalit parin vuoden päästä. Hyvin ehtii panostaa.

21

2046

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kuinka monta pätevää ja erityisesti sopivaa. Porukka kutistuu käytännössä nollaan. Mitään tyhjän höpöttäjiä ei tarvita.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Härköstä ei missään nimessä. Kysykää vaikka Sodankylän teknisen osaston väeltä jonka se huusi ja uhkaili hiljaiseksi lamppujen haun yhteydessä. Tai muulta väeltä joille se uhkaili antaa potkuja. Vakiolause ”ei ole luottamusta” karjahteli käytävillä äijän edetessä.

      • Anonyymi

        Kuulemma pyydetty. Uusi kierros. Ei Maijalaa ikinä. On nähty.


      • Anonyymi

        Toivottavasti hallitus päättää toisin. Despootit ei pärjää rengin asemassa.


      • Anonyymi

        Helekutissa. Kaikki tuntuu hullulta. Eikö valinnassa aina pidä tehdä psykologi testi. Varokaa Savukoski. Jouko on nyt kaiken takana. Herätkää ihmeessä.


      • Anonyymi

        Kokenut irtisanoutumaan ja saamaan potkut? Ei pärjää missään ja pestit on lyhyitä. Siinäpä se virsi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kokenut irtisanoutumaan ja saamaan potkut? Ei pärjää missään ja pestit on lyhyitä. Siinäpä se virsi.

        Eräs varsin kokenut suuremman kunnan johtava viranhaltija oli kunnanhallituksen valinnasta aidosti ihmeissään. Eikö Savukoskelle tule lehtiä? Kai siellä netti ainakin on?
        No tulee ja on tietysti mutta tarkoitti sitä, että nimi kyllä on kunnallisissa piireissä hyvin tuttu ja luulisi olevan myös Savukoskella. Sikäli valinta häntä ihmetytti. Ihmetytti jo haastatteluryhmän valinta.


    • Anonyymi

      Jaa son kovin kallis ukko. Isot erorahat jouvutta säästämähä.

    • Anonyymi

      Nähtävästi Savukoskella ei ole jatkuvuus prioriteettina.

    • Anonyymi

      Onnea Pete valinnasta!

    • Anonyymi

      On se vain pöljää porukkaa, ei voi muuta sanoa! Vihaksi pistää.

    • Anonyymi

      Järjetön päätös. Valtuustot tekee näköjään lähtiessään näitä TJ -piloja uusille valtuutetuille.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kunnanvaltuusto päätti valinnasta yksimielisesti.

        https://yle.fi/a/74-20162782

        Tietysti yksimielinen. Mutta päätöksessä kyse oli enemmänkin siitä ketä ei valita kuin kuka valitaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tietysti yksimielinen. Mutta päätöksessä kyse oli enemmänkin siitä ketä ei valita kuin kuka valitaan.

        Voisiko Savukoski siirtyä pormestari-malliin? Että joku kunnan päättäjä olisi kunnan johtaja, mielellään syntyperäinen eikä junan tuoma KIITOS


    • Anonyymi

      Kohta voijaan laittaa pystyhyn veikkaus. Kauanko on äijä pestissä? Miten käy saako potkut vai lähteekö ite? Koska ensimmäinen raivokohtaus tapahtuu? Mitä veikkaatta? Kestääkö saukoskilaiset koeaikaa?

    • Anonyymi

      Miten se Eeva-Maria. Ei kelpaa mihinkään. Kansanedustajan pesti taisi olla vikaliike vai saako ne enään sopeutumiseläkettä.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2449
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      65
      2258
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      200
      1276
    4. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      71
      1088
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      107
      1071
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      214
      909
    7. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      899
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      10
      827
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      769
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      49
      741
    Aihe