Rainbow Premium Grillihiilet

Anonyymi-ap

Miten muilla kyseiset hiilet toimii? Itse jouduin sytyttämään neljä kertaa sytytysnesteen kanssa ja ei siltikään meinanneet palaa. Grillauksessa meni 50min aikaa. Näitä hiiliä saa kyllä käyttää useamman kerran, kun sammuttaa kannella, mut ei kai näiden ny mitään brikettejä pitäisi olla, kun tuote nimi on kerran grillihiili? Grilli hiilillä on aina grillaus onnistunut alle 30min. Kai täs ny jo luulis standardi olevan, et kuinka kovaksi grillihiilet saa puristaa valmistuksessa, mikä erottaa ne briketeistä?

S-ryhmän hiiliä ja valmistettu Puolassa. Pussin ohjeistus on ihan normaali.

https://www.prisma.fi/tuotteet/100030526/rainbow-grillihiilet-premium-4-kg-100030526?n=0#review-title

Prisman verkkosivut eivät salli kommentin kirjoittamista, edes kirjautumisen jälkeen. Jokin tässäkin mättää?

5

881

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pienten hiilien ongelma, tulee paljon tuhkaa, sentakia hiillos on mitätön, noh makkara onnistuu.
      Minä en noita lattialta lakastuita roskia käytä.

    • Anonyymi

      Kunnon hiiliä ovat Marienburg Charcoal 50 L, on isoja hiiliä, mutta jos osta noita 20 L pussissa pakkaa olenaan pieniä hiiliä.
      Tuota isoa myy ainakin Puuilo.

    • Anonyymi

      Mikset osta kotimaisia hiiliä?

    • Anonyymi

      Niin kuin pussissa lukee, niin ovat isoja hiiliä. Ihan kunnon kokosia on hiilet. Eli eivät ole mitään pientä kokoa. Edullisia silti. 4kg/20l hiiliä on iso määrä käytettäväksi. Luulis, että tuotanto maalla ei olisi väliä. Sama kuin kysyisi, miksi te ostatte kiinassa valmistettuja tuotteita/vaatteita? Voisitte olla alastikin.

      Hiilille ei ilmeisesti tehdä mitään puristus testiä, jotta näkisi, että ovatko ne grillihiiliä ja hajoavat helpommin vai brikettejä, jotka kestävät paremmin puristusta. Ilmeisesti tähän ei ole tehty mitään standardi puristus testiä laadun varmastiseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3435
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2569
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      115
      2530
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      2184
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1693
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      48
      1594
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1536
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1305
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      137
      1267
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1146
    Aihe