Lauttasaaressa sama meno on jatkunut jo vuosikymmeniä ja jatkuu edelleen: joku kylvää pyöräilijöiden riesaksi nastoja.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011230078.html
Pöpipäitä on näköjään tuollaisiakin.
"Nastamuumio" kylvää taas nastoja Lauttasaaressa
20
495
Vastaukset
- Anonyymi
Hän kirjoittelee tänne, ja viime päivinä on ollut oikein aktiivinen. Kirjoitustyyli on sellainen, että kappalevaihto tulee yhden tai kahden virkkeen jälkeen, ja virke päättyy huutomerkkiiin. On itse kertonut olevansa lähes seitsenkymppinen nainen.
- Anonyymi
Ihan sama.
Tavattaessa tunti turpaan.
Onhan tuo pyöräilijöiden kiusaamista, mutta ei ollenkaan vaaratonta myöskään kävelijöille tai lemmikkien kanssa ulkoiltaessa. Kiinni jäädessä aika lähellä syytteet vaaran aiheuttamisesta ja jos uhreja ilmaantuu, vammantuottamuksesta.
- Anonyymi
Myös pyörähuoltamon pitäjällä voisi olla motivaatiota tuollaiseen toimintaa, tuohan se lisätuloja yritykseen. Sitten keksitään legendaa "nastamummosta".
- Anonyymi
Onhan tuosta kirjoitettu lehdissäkin jo monta vuotta.
- Anonyymi
Luin jostain tutkmuksesta, että kosteusvoiteisiin on lisätty ihoa kuivattavia ainesosia, jotta ihmiset ostaisivat näitä voiteita enemmän.
- Anonyymi
Selvisi, se on mustanaamio toisin päin!
- Anonyymi
Siis Pirjo-Riitta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis Pirjo-Riitta
Rirjo-Piitta olisi nimi sanakäänteellä.
- Anonyymi
Medianäkyvyys aiheuttaa sen että illivallan määrä kasvaa.
Polkupyörään pitäisi kehitellä magneettinen "nastan raivaaja" sojottamaan etukiekon eteen.- Anonyymi
Onko nastoja laitettu jalkakäytäville vai pyöräteille? Jalkakäytäville voi laittaa nastoja ilman että niistä olisi haittaa väylän käyttäjille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko nastoja laitettu jalkakäytäville vai pyöräteille? Jalkakäytäville voi laittaa nastoja ilman että niistä olisi haittaa väylän käyttäjille.
"Jalkakäytäville voi laittaa nastoja ilman että niistä olisi haittaa väylän käyttäjille."
Thx, einstein!
Ilmoitustauluille voi painella nastoja ilman että niistä on haittaa ihmisille ja eläimille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko nastoja laitettu jalkakäytäville vai pyöräteille? Jalkakäytäville voi laittaa nastoja ilman että niistä olisi haittaa väylän käyttäjille.
Aika moni koira ajattelee tuosta toisin.
- Anonyymi
OOTTEKO TE TAJUNNEET, ETTÄ SE ON MUSTANAAMIO TOISINPÄIN!
- Anonyymi
En uhraa nastoja kylvävälle idiootille kovin paljon ajatuksia.
- Anonyymi
Sen pitäisi saada sairaalasta aika ja oma huone pariksi vuodeksi, sellainen pehmustettu.
- Anonyymi
Mua ainakin ärsyttää pyörät kun ajetaan jopa melkeen päälle ei hidastaa vaikka on vastaantulijoita ja kuuteen jopa risteyksissä
Ei mitään tapoja ja osaamista liikenne säännöissä - Anonyymi
Jalkakäytävät on jalankulkijoita varten
- Anonyymi
Koiran ei tarvitse käyttää jalkakäytävää. Rinnakkaisella pyörätiellä ja jalkakäytävällä koiran ulkoiluttajan kannattaa kävellä siten, että koira on pyörätien reunassa lähellä keskiviivaa ja koiran taluttaja viivan toisella puolella jalkakäytävän reunassa.
- Anonyymi
Kun olet koiran kanssa kävellen liikenteessä, olet jalankulkija. Kulje koiran kanssa mahdollisimman lähellä reunaa ja pidä koira kytkettynä.
- Anonyymi
SE ON MUSTANAAMIO!!!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4658352Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195750Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2494694Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli444552Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614065Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603900SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1663689- 901647
- 871071
- 41799