Vasemmistoliiton venäjämyönteisyys nousi jälleen kerran esille

Anonyymi-ap

Uutiset kertovat: Lappeenrannan tuore kaupunginvaltuutettu sometti kovaa tekstiä Ukrainaa tukevista poliitikoista – syyttää mediaa mustamaalauksesta

Ivan Deviatkin on suututtanut uuden ja vanhan puolueensa muun muassa siksi, ettei ole selkeästi tuominnut Venäjän hyökkäyssotaa. Ylen saamissa viesteissä hän haukkuu Suomen kärkipoliitikkoja pettureiksi.

Niin Minja Koskela mites suu nyt pannaan kun JOPA Yleisradion uutiset kertovat vasemmistoliiton venäjämyönteisyydestä?

https://yle.fi/a/74-20161541

11

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän jopa vassuriliitto tajua, että putinia ei kannata toisen kerran ehdokkkaaksi hommata. Aivan hirveä kämmi vasureilta! Ihan mahoton, että päästetään putinisti sanelemaan- Nyt Suomi hetätkää! putinin ivanenkot päättää vasuri- puolueen suunnan!

      • Anonyymi

        Ei ne tajua kun heillä on useampikin putinisti ja venäjämyönteinen riveissään. Ja EU-parlamentissahan itse pää vasuri eli Li Andersson tovereineen istuu venäjämyönteisessä ryhmässä joka vastustaa mm. Ukrainan auttamista.


      • Anonyymi

        Deviatkin elää utopiassa että venälaiset olisivat ihmisiä joiden kanssa voi sopia asioist
        Kun hän itse venäläisenä uskoo että maanmiehensä ovat rehellisiä ja luotettavia.

        Venäläisiseen voi luottaa vasta kun he ovat olleet haudassa 20 vuotta.


    • Anonyymi

      Neuvostoliitto teki tempun ja vasurit eivät tajua. Miten helkkarissa voi olla mahdollista, että neuvostoliitto vie ja vasurit vikisee? Ei voi olla totta tämä ainainen nöyristely kommunismin edesssä.

    • Anonyymi

      Onko Minja Koskela kommnentoinut puolueensa venäjämielisiä poliitikkoja heidän puheitaan mitenkään?

      Jos ei ole, niin miksi ei ole? Miksi Minja Koskela on hiljaa?

      Hyvälsyykö hän puoluetovereidensa venäjämielisyyden?

    • Anonyymi

      Uli uli uikuti uli uli nyyh.... Ka siinä on venäjämielisen persun trollaus yritys : )

      • Anonyymi

        Voitko vähän avata mitä oikein tarkoitat tuolla kommentillasi? Etkö usko tuota aloituksessa kerrottua uutista vai mitö oikein yrität sanoa?


      • Anonyymi

        Huhhuh tuli seksilelut tänää iso bbc dildo ja knottidildo ja sitte Blake Blossomin fleshlightti, viagra puol tuntii ennen ja sitte 2x rojut ränniin samalla ku dildo pympyssä ja bbc cuckold porno pyöri taustalla. Aika uskomaton tuntuma noissa flesareissa. Me puolustamme vähemmistöjen oikeutta


    • Anonyymi

      Kyseinen tyyppi järjesti mielenilmauksen itärajan sulkemista vastaan Lappeenrranan sankarihautausmaan kiviaidan viereen. Tarkoitus oli pilkata sankarivainajia paikanvalinnalla, onneksi oli myös vastamielenosoitus Ukrainan lippujen kanssa.
      Osallistujista muutama ulisi kun joutuvat kiertotitse matkustamaan Venäjälle, katsovat voivansa jatkuvasti puuttua itärajaan, eikö Karjalan ja Petsamon ryöstäminen riitä.

    • Anonyymi

      Vasurit tietävät tarkkaan mitä entisessä NL tapahtui. Se on heidän ihanteensa ja se on vasurien salattu tavoite. Typerät idiootit, kouluttamattomat kierot typerykset ja raakalaiset johtavat valtiota ylistäen johto eliittiä. Eliitille on sitä parempi, mitä typerämpiä ja tietämättömimpiä heidän johdettavat alaisensa ovat. Koulutetut, ahkerat, itsenäisesti ajattelevat ja rehelliset kansalaiset ovat heidän vihollisiaan.

      Älymystö, koulutetut ja tiedostavat ovat olleet ongelma Leninille, Stalinille, Putinille, Castrolle, Pol Potille, Ilman köyhiä, kurjia ja pakkotyöleirejä ei edes P-Korean Kim olisi vallassa. Kim ei johda älymystöllä vaan raakuudella. Vai kuvitteleeko joku idealisti kommunisti, että kaikki vankileireille joutuneet vapautuvat kun Kimillä menee oikein hyvin?

      Miten Suomen vasurit kohtelisivat heitä rikkaampia, älykkäämpiä, tietävämpiä? Tuskin tasa-arvoisina. Siinä on miettimistä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      21
      3327
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      540
      2692
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2260
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      211
      2234
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1709
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1519
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      52
      1471
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1379
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1211
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1174
    Aihe