Työvoimapalvelijat saavat palkaksi nimettyä elatustukea oleskelusta, ja työttömät työttömyyskorvaukseksi nimitettyä elatustukea. Yhdessä he syövät verovaroja samasta saavista ja koko kansa velkaantuu lisää.
Huomenna taas tukirahat virtaavat pummeille
Anonyymi-ap
4
136
Vastaukset
- Anonyymi
Palvelijat soittelevat palveltaville ja kaikkien päivät kuluvat kivasti puhastellen keskenään.
- Anonyymi
Sellaista se on. Demarit ovat tehneet kavereilleen oleskelupaikkoja.
- Anonyymi
mistä päättelet ( uskot) että ovat demareita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mistä päättelet ( uskot) että ovat demareita.
Toiset kelaspurgut on sille niin kertoneet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178