MIllaisia mahtaa olla Fitnordin sähköavusteiset polkupyörät laadultaan? Suomessa suunniteltu?
Entä Shimanon vaihteistojen erot? Miten Acera eroaa Deoresta, paitsi hinnaltaan?
Kokemuksia Fitnordeista?
8
161
Vastaukset
- Anonyymi
Parhautta! Kipin kapin kauppaan!
- Anonyymi
Acera vai Deore? Taitavat olla jo vanhentunutta kuraa. Tuskin löytyy enää kaupanhyllyltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Acera vai Deore? Taitavat olla jo vanhentunutta kuraa. Tuskin löytyy enää kaupanhyllyltä.
Ei sitä kysytty, löytyykö kaupan hyllyltä. Onko ymmärryksessäsi vikaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sitä kysytty, löytyykö kaupan hyllyltä. Onko ymmärryksessäsi vikaa?
Niin tosiaan. Markettiromuihinhan nuo vanhentuneet osasarjat ripustellaan että pääsevät eroon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin tosiaan. Markettiromuihinhan nuo vanhentuneet osasarjat ripustellaan että pääsevät eroon.
Eli vastasit kautta rantain, että ymmärryksessäsi on vikaa.
- Anonyymi
Shimano
XTR Di2 (pro taso)
XTR (pro taso)
XT Di2 (kilpataso)
XT (vaativa harrastaja)
SLX (vaativa harrastaja)
Deore (harrastaja)
Alivio (harrastaja)
Acera (harrastaja)
Altus (aloittelija)
Tourney (aloittelija) - Anonyymi
Täällä ei ole tarkoitus keskustella sähköpyöristä eikä sähköpyöräilystä. PAlsta on tarkoitettu pyöräilystä keskusteluun jota sähköpyöräily ei ole.
- Anonyymi
"PAlsta on tarkoitettu pyöräilystä keskusteluun jota sähköpyöräily ei ole."
Siis sähköpyöräily ei ole keskustelua pyöräilystä?
Ei varmaankaan. Se on pyöräilyä, joka on palstan keskustelun aihe.
Ei jalkapallon potkiminenkaan ole keskustelua jalkapallon potkimisesta, se on jalkapallon potkimista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit435329Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4144624Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483849KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1653194Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142536Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182108Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512032- 1251950
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241479