kanelikorput ja maito on herkullinen jälkiruoka.
Mutta harmi, korput ovat loppu.
Ei hätää vielä saat pienen annoksen.
Kaada pussinpohjalta muruset kuppiin ja kylmää maitoa päälle, taivaallista.
helppo jälkiruoka
4
341
Vastaukset 4
- Anonyymi
Osta poistomyynnistä pullapitko tai valmis pitko maustettuna kanelilla, viipaloi ohiksi viipaleiksi, kuivata uunissa tai vaikka grillin jälkilämmössä.
Tavallisen pitkon viipaleet kostuta ne kummaltakin puolelta vedellä ja pyöräytä kaneli-sokeri seoksessa ennen kuivattamista.
Sillä tavalla saat uusia kanelikorppuja. - Anonyymi
Harmi kun pullakorppuja ei enää saa monestakaan kaupasta. Olivat maukkaita kun erilaisista pullista siivuttuja sekä kuivattuja ja aika edullisiakin olivat.
- Anonyymi
Jossain myynet kaikkia leivoksiakin kuivattuina, nykyän taitavat laittaa tuoreena alennusmyyntiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741185
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti458971Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan78959Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli78910- 72844
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52783- 67757
Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk10748Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik35682Mersumies201
Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....16580