Kahden ehdokkaan vaalikepoisuus?

Anonyymi-ap

Keskusvaalilautakunta käsittelee ja jättää lausunnon Pohjois-Suomen hallinto-oikeudelle. Vaalipeli on vielä kesken.

5

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin mitä sitten?

      • Anonyymi

        Ei yhtmitään, ainakaan uusia vaalia. Tuskinpa muutakaan.
        Pahimmillaan edustaja joutuu luopumaan paikasta ja äänet annetaan kyseiselle poppoolle. Yksilön kannalta asialla on merkitystä siinä tapauksessa, että kelpoisuutta ei katsota olevan. Asiasta voi valittaa edelleen ylöspäin. Siinähän se aika kuluu.

        Suurempi merkitys on, jos vielä 4 vuoden kuluttua Jaakontori on niin ku entisellään ja pumppuvoimalakiista on tapetilla. Vastustan pumppaamispelleilyjä.

        Väki karkaa valtuuston pyristellessä lillukanvarsissa.


    • Anonyymi

      Kannattaa asia katsoa loppuun, minkä lausunnon Pohjoissuomen hallinto-oikeus sanoo. Jos uudet vaalit tulee silloin vaalit pitää pitää. Olisihan se opetusta kun tälle kansalle ei mikään tahdo sopia.
      Joka tapauksessa näin niitä riitoja saadaan jatkumaan tuli vaaleja tai ei.

      Hallitus on näitä uusija lakeja sorvaillut, vielä ehtisi laittaa valittajille vastuuta asioissa jossa valitus on aiheeton. Hyvähän on valittaa ja voivotella kun veronmaksajat maksaa viulut.

      • Anonyymi

        Jipii...kohta taas marssitaan...JEE!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jipii...kohta taas marssitaan...JEE!!!

        Vappuna ennen marssittiin... Nyt ei kaikki voi aatettaan paljastaan... Koska...???


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4377
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4199
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      42
      4114
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3958
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3384
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3279
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3251
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1592
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1140
    Aihe