Perse vuotaa pitkin Lappia

Anonyymi-ap

https://yle.fi/a/74-20167108?origin=rss

Yön yli retkiä vältettävä

Koska tautia ei voida paikantaa mihinkään tiettyyn laavuun tai puiston alueeseen, Metsähallitus toivoo, että retkeilijät välttäisivät tällä hetkellä yön yli retkiä koko UKK-puistossa.

Myös merkittyjen reittien ulkopuolella retkeilyä kehotetaan välttämään, sillä mahdollinen evakuointi on näiltä alueilta hankalaa.

Jotta Metsähallituksen luontopalvelut saavat paremman kokonaiskuvan taudin leviämisestä, retkeilijöitä pyydetään ilmoittamaan vatsatautioireistaan Metsähallituksen sivuilla.

13

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maastot täynnä ulostetta ja nyt valuu vesistöihin.

    • Anonyymi

      wolt ja syö käsin foodora oksenna ulos

      • Anonyymi

        hih


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        hih

        Pitäis saada lsää turisteja, jotka ovat tottuneet paskomaan siihen missä seisovat, eikä mitään sivistyneitä käymälätapoja. Liukumiinoja ja pskapapereita luonto täynnä ja veteen, niin puroihin kuin hetteisiinkin tehdään tarpeet, talvella jäälle, koska nehän häipyy siitä, kun jäät sulavat. Tämä tästä liikaturismista sadaan palkaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitäis saada lsää turisteja, jotka ovat tottuneet paskomaan siihen missä seisovat, eikä mitään sivistyneitä käymälätapoja. Liukumiinoja ja pskapapereita luonto täynnä ja veteen, niin puroihin kuin hetteisiinkin tehdään tarpeet, talvella jäälle, koska nehän häipyy siitä, kun jäät sulavat. Tämä tästä liikaturismista sadaan palkaksi.

        pirkka tuotteet tulee nopeasti ulos k-kaupan mamut


    • Anonyymi

      UKK-puistossa on Aikion mukaan vilkkaimmat sesongit syksyn ruska-aikaan ja hiihtokautena. Mutta myös kesällä riittää kävijöitä. Viime vuonna UKK-puistossa kävi 435 900 kävijää.

      EI IHME JOS TOLLINEN MÄÄRÄ KUSEE JA PASKOO SUORAAN LUONTOON KUN WC-- TÄ -EI OLE

      • Anonyymi

        Siellä on mukavaa tepastella sontaliejussa.


    • Anonyymi

      vittuaaaaa ukilllleeee

      pasjlaaaassss
      syö paSKAS DEBIILLI

      SIIS KETJUN ALOITTAJ

      TYHYMÄ KU ULOSTEKASA...

    • Anonyymi

      taidat kuule ihan ite olla despootti.

    • Anonyymi

      sss

    • Anonyymi

      ddd

    • Anonyymi

      666

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      461
      2805
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2645
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      269
      1582
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1184
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      440
      1121
    6. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1098
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      960
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      928
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      889
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      875
    Aihe