Mitäs Taalasmaa tähän https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/901214b4-7e48-44ca-b870-37d717cc3dbe
Kova lämpeneminen päällänsä?
Suomeen 50 asteen pakkaset
10
248
Vastaukset
- Anonyymi
Golf virta kun loppuu niin tullee kylmä kuin Siperiassa .
- Anonyymi
Tosin Golf-virtaa ei ole edes hypotetisoitu loppuvaksi.
- Anonyymi
Muistakaa pelätä koko ajan
- Anonyymi
Ja sekoilla. Tuo aloituksen sekoilu on oikein tyyppiesimerkki siitä, miten tieteestä ymmärtämätön ihminen reagoi tieteelliseen tutkimukseen, josta ei vaan ymmärrä hevonvittuakaan.
- Anonyymi
Iltalehti onkin se ilmaston pää-osaaja - toisaalta on hyvä tietää myös epäolennaiset skenaariot, mutta samalla kannattaa muistaa, että tilanne on realisoitunut kerran kahdessa miljoonassa vuodessa ja tiettävästi tätä aiemmin mantereet on olleet eri asennossa, joten..
- Anonyymi
Ilmasto on kaikkinensa sen verran monimutkainen kokonaisuus että muutosten lopputulos eri paikoissa voi olla mitä tahansa. Mutta sitä etteikö ilmasto kokonaisuutena olisi lämmennyt, ei voi kiistää kukaan muu, paitsi täydellinen taulapää.
- Anonyymi
Mitenkäs muun maailman käy, kun 2-4-kertainen pohjoinen lämpiäminen
onkin -50C? Menee matikkataidot solmuun.- Anonyymi
<< Mitenkäs muun maailman käy, kun 2-4-kertainen pohjoinen lämpiäminen
onkin -50C? >>
Onko ?
Jos esitellään menetelmä, missä hypoteesi osoitetaan mahdolliseksi, niin palstavajakki uskoo heti, että "nyt se on tapahtumassa välttämättä".
<< Menee matikkataidot solmuun. >>
Minäpä luulen, että ajattelusi taidot ovat vielä syvemmältä solmussa.
- Anonyymi
<< Suomeen 50 asteen pakkaset >>
Oikeastiko ?
Niin, tuossa on iso "jos".
Tosiaan, tuo on hypotettisesti osoitettu mahdolliseksi. Se on aika kaukana siitä, että se toteutuisi. En tiedä, millaisella pakalla ihmiset pelaa, mutta luulisi, että jos aloittaa kirjoitusketjun palstalla, joka otsikko on tiede, niin olisi edes ihan hippusen verran tutustunut asiaa eikä vaan sekoilisi.
En vaan ymmärrä, mikä tekee tuon idiotismin esittelyn niin hienoksi, että tuosta samaa toistaa ja toistaa vaan.
Ehkä siinä on jonkin verran ihan luontaista heikkolahjaisuutta mukana. Aika paljonkin. - Anonyymi
Taalasmaa? Olet tainnut katsoa liikaa Salattuja elämiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1503187Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482502Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512435- 982115
- 241883
- 231632
- 301616
- 1611484
- 341253