Suomen naiset pelasivat onnistuneen harjoituspelin Hollantia vastaan.
Koko pelin ajan oli havaittavissa millainen potentiaali tässä joukkueessa on.
Pelin ainoan oikean pelillisen maalin teki Suomi, Hollanti ei saanut Suomen puristuksessa aikaiseksi ainoatakaan sellaista.
Suomen maali oli rohkea pelillinen taidonnäyte siitä mihin tällä joukkueella on mahdollisuudet tulevassa turnauksessa. Boxissa tällainen yksilösuoritus ja henkilökohtainen taidonnäyte, pallon sijoittaminen ohi maalivahdin alanurkkaan monen pelaajan ahdistamana.
Suomen naisten jalkapallojoukkue pystyi murtautumaan Hollannin joukkueen läpi, se on vahva näyte tämän joukkueen suorituskyvystä. Harjoituspeli osoitti, että Suomi pystyy turnauksessa toteuttamaan pelillistä osaamistaan ja joukkuepelaamisen dynamiikkaa.
Suomen naisten pelaamisen asenne on myös kohdallaan.
Suomi on valmis ja voi nyt lähteä luottavaisena peleihin.
P.S.
Ylen miesselostaja arvioi tv-lähetyksessä Suomen pelaamisen huonoksi?
Suomen naisilta komea pelimaali Hollantia vastaan
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1803241Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732121Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii441979- 411941
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321461Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931231- 541193
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3841071Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles114993- 42817