Ihminen jaksaa tiettyjen rajojen sisällä. Mutta liika on aina liikaa. Jos elimistö joutuu liian koville, niin silloin tulee burnout.
Olet hyvä ja hieno ihminen. Muista levätä!
Olet hyvä ja hieno ihminen. Muista levätä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mirellan biisit liian vaikeita laulettavaksi livenä. Timantei kappalekkin alkaa normaalisti mutta sitten sävellaji muuttuu yhtäkkiä korkeaksi ja se on varmaan vaikea vetää livenä varsinkin jos on vähänki flunssaa..
Nuori likka ja nyt jo väsynyt. Hahahah. Pikkutyttö ei jeksa.
Taustanauhat pyörimään jos on flunssa. Niin se laulu jatkui Erikallakin vaikka mikki putosi kädestä kuopiossa.
Kuka näistä kitisijöistä laulaa muka oikeasti livenä.
Joo, en tiedä tuosta mirellasta mitään mutta näin uutisen, rohkea tyttö kun kertoi itse yleisölle mitä on meneillään. Tarvisi oikeasti kuukausien tauon. Vissiin on nyt ylikuormittunut, se on stressaavaa olla yleisön edessä esiintymässä, ei kaikki edes pysty siihen ollenkaan. Ei ole helppoa se. Toivottavasti ne taustahenkilöt jotka mireallasta hyötyvät tajuavat ettei ole hyötyä romahduttaa koko ihmistä ja pilata koko uraa vaan kiireen takia.
Nyt lomalle ja rennosti, ei mitään riehumista tai juhlimista. Mökin rantaan hiljaisuuteen.
Onko lääkäri tehnyt aloituksen.
Taas julkisuustemppu! Oli niin väsynyt ja masentunut "hirveen kovasta" "työtahdista", mutta jaksaa bilettää jonkun tummaihoisen jäbän kanssa pitkin ulkomaita eikä "uupumisesta" näytä olevan jälkeäkään😝.
Kaikenmoisia vinkujia sitä esiintyy musiikkimaailmassa!
Pysyisi nyt pois julkisuudesta muutaman kuukauden eikä näyttelesi niitä krokotiilin kyyneleitä!
Ja somettaa kyllä jaksaa!!!