Hirmu hiljaista! Tai sitten ketään ei vain kiinnosta mun jutut. 😇
>simiti<
>simiti<
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Mistä tässä voisi jutella? En osaa keksiä mitään, en puhua, en lukea, en kirjoittaa. Ja ylen siitä harvinaisen ylpeä 💪. Tämäkin tekstini on tekoälyn luomuksia eikä mulla oo hajuakaan siitä mitä tässä oikein lukee 😁. Jalkapalloilija Rooney on rikas vaikkei hän osaa kuulemma varsinaisesti puhua. Vajavaisuudella pääsee siis pitkälle. Mutkat suoriksi, ilman turhia höpinöitä ja mietintöjä. Yksi ex-työkaverini oli sellainen että se höpisi ihan koko ajan. Taisi omata jonkin fobian hiljaisuutta kohtaan.
nuoeisio aloittanut tuollaisen puutarhurihommat, murra niin onnoh täällä ei paljon leikattavaa kuin ku kun toisella puolella metsäkin niin luontioa
varsinkin tytöille voi olla ihan hauskaa hommaa
Sitä mäkin ihmetelly, että missä kaikki. Ehkä ne luuli aamulla, että tulee hieno päivä, lähteny uimarannalle ja nyt ne on siellä ja jäätyy sinne, saa tappavan flunssan tällä säällä.
Noh ei nyt niin hirmu kylmä ole. Harrastetaanhan sitä avantouintiakin.
Kerran heitin syksyllä kepin hirmu pitkälle mereen ja katsoin miten koira reagoi.
Noh lähti ihan innoissaan noutamaan ja lapsen äiti kiljui paniikissa. Se koiruli ei kuulemma ollut käynyt uimakoulua. 🤣
>simiti<
ainiaisuus eli joku Nebula Enterprises, part of Orion Stardus yhtiörä
olen aika iloinen kun näyttäisi että jotkin tytötkin saaneet ihan hnyhvä jänniä kesätöitä
Mulla on iki-ihana työpäivä. Pitää esittää tuottavaa koko päivä.. :)
Kyllä sunkin kantsii jäädä eläkkeelle. Pääsee terveet töihin meidän vammaisten tilalle.
>simiti<
No kun ei ne mua eläkkeelle päästä, olen liian hyväkuntoinen. Sori vaan, mutta eläkkeelle päästäkseen tulee olla aika raato.
ihan hyväkin idea mitä itse tmasentuneiden tyttöjenkin kansdsda juttu
Palveluammatit ja estetiikka sopivat naisille. Palveluilla en tässä yhteydessä tarkoita mitään limaisen kaksimielisiä juttuja.
Millaisia limaisia kaksimielisiä? 🤭, kerro esimerkki. Hyvässä tarinassa esiintyy aina vastakohtaisuuksia jotka luovat kontrastia kerrontaan, kerronta jää muuten vajaaksi sanomaltaan, anti tulla nyt
minua on ovat alkaneet miertiryrrämään jotkin jyttöjenkin jutuut ja ne nukuttavat, niiden ajaytytelu
Olen nukkunut koko päivän. Kesäloma nääs.
Kyllä se on niin, että puhutaan vain silloin, kun on jotain asiaa, eikä silloinkaan täydy puhua, jos aavistaa, että toinen sen tietää.
Siinä on kyllin sosiaalisuutta ja pidetään ne kädet pois näppäimistöltä.
minä meinaan lopettaa kokonaan nikotiinin olen joo harrarellutkin... juttuja
metsässä juokawmassa
ajatellut että' lopwran tupakan polrramisen kokonaan
kun noita purukumejakin niiin
täällä hucirraa kun mopoja ja moottoripyöeiä on paljon pöerisijöirä
Huhuuhuu. Täällä.
Vilma
Meen tekee oman aloituksen.
naistenkin joku auunniaruskiweeosa on kuin sarjapuukottajan suunnitelma.
Arkea pyörittämässä, siellä kaikki on. Kuka missäkin. 😄
Jasu
Vihdoinkin ovat nyrpelöt lähteneet baariin juomaan aamukaljaa jotta saavat naisia !
Tämä Enrico Fermi ihmetteli samaa asiaa.