Pääkirjoitus | Kenen kanssa jäitä särjetään?
https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000011345384.html
Ilmaston kylmetessä, tarvitaan uusia jäänmurtajia.
Jäätäsärkemään!
3
95
Vastaukset
- Anonyymi
Napa-alueet hyötykäyttöön 👌👍
- Anonyymi
"Ilmaston kylmetessä, tarvitaan uusia jäänmurtajia."
Vaikka ilmsto ei ole kylmenemässä ennustettavissa olevana ajanjaksona, jäänmurtajia tullaan silti tavitsemaan.
Trollammisesi on lapsellista. - Anonyymi
<< Ilmaston kylmetessä, tarvitaan uusia jäänmurtajia. >>
Vai ilmaston lämmetessä kun päästään tutkimaan alueita, joita ei ennen ole kartoitettu kunnolla.
No, uskonnollisia kuvitelmiahan nuo tieteellisen faktan kieltämiseesi käyttämäsi sepitelmät aina ovat, joten tuttua hihhulin sekoiluahan tuo on, että teet jostain faktasta oman aivan sekopäisen "tulkintasi" eli uskontoasi tukevan sekoilun. Kuinka vakavasti otettavaksi se vaan sinut tekee. Eihän tuollaisessa sekoilussa ole järjen hiventä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676