SAK:n vastuuton toiminta on aiheuttanut suomalaisille paljon harmia

Anonyymi-ap

Ammattiyhdistysliikkeen yhteiskuntaterrorin suojelu on isänmaan vastaista toimintaa. Se on kummallista. Se on vastuutonta. Sitä ei voi perustella.

Metallin Per-Erik Lundhin ja Paperiliiton Antero Mäki olivat poikkiteloin yhteiskuntasopimusta vastaan, mikä ajoi Suomen syvään lamaan 1990-luvulla.

Tehyn puheenjohtaja Millariikka Rytkönen uhkasi jättää teho-osastojen potilaat kuolemaan kiristyksenä palkankorotuksille. Marinin hallitus joutui suojelemaan ihmisä säätämällä lain murhien estämiseksi, ay-liike nimesi lain pakkolaiksi.

Teollisuusliiton Riku Aalto ja AKT:n Ismo Kokko järjestivät kuukauden satamalakon vuonna 2024, mikä lisäsi työttömyyttä tuhansilla ja leikkasi Suomen talouden kasvulta siivet. Tämä poliittinen lakko ei johtanut mihinkään. Se oli demareiden aivopieru ja vastuutonta oppositiopolitiikkaa.

IAU:n hallitus, takapiruna SAK:n Eloranta ja kuppanit vahingoittivat Finnairin 13 lakkopäivällä: 1200 lentoa peruttiin, 100 000 ihmistä kärsi lentojen peruutuksista, Finnairille maineen menetys ja 70 miljoonaa tappiota lakkojen takia. Lakoilla ei saavutettu mitään. Lakot olivat pelkkää vahingoittamista, hyökkäys valtioenemmistöistä yhtiötä vastaan, kansaa vastaan.

Edellä muutama esimerkki SAK-laisen ammattiyhdistysliikkeen täysin mielipuolisesta toiminnasta, jolla vahingoitetaan yhteiskuntaa ja sen kansalaisia. Järjetöntä. Kuinka sitä voi tukea?

Perussuomalaisten ministerit ovat esimerkillisesti ajaneet Suomen etua. Hatun nostoinen asia. Persukannattajien joukkopako on ymmärtämättömien populismia. Ajatelkaa vähän. Jos sdp voittaa seuraavat vaalit, niin on parasta rukoilla oikein kunnolla ja hartaasti apua ylhäältä. Monet pakenevat sitä sekasortoa ulkomaille. Velaksi ei voi elää. Rahaa on -RInteen/Marinin politiikka oli kansan pettämistä. Siksi persut voittivat vaalit, siksi ei-sosialistinen liike sai lisää kannatusta.

6

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Provojen taso laskee huolestuttavasti :)))))

      • Anonyymi

        Toivottavasti sinäkin opit joku päivä näkemään selvästi.


    • Anonyymi

      Teollisuusliitto, AKT ja Paperiliitto saivat UPM:n lopettamaan Kaukaan tehtaan.
      Ajatelkaa, kun UPM:llä lakkoiltiin 2022 neljä kuukautta. Kun Paperiliiton rahat loppuivat, niin Teollisuusliitto tuli apuun ja maksoi lakkopalkkaa siitä eteenpäin. Ne oli harmaan talouden euroja, ilmaisia osinkoja, joihin ammattiliitoilla ei ole oikeutta.
      Työntekijät pakoitettiin kieltäytymään työnteosta neljä kuukautta!
      Kohta ei ole työtä, mistä kieltäytyä.

      Neljän kuukauden lakolla työntekijät eivät saavuttaneet mitään. Sopimus tehtiin samanlaisena kuin olisi tehty ennen lakkoa.

      Luulisi hävettävän. Nyt 220 työntekijää jäävät työttömäksi. Kiitos ammattiliitoille.

    • Anonyymi

      Se työttömyys olisi tullut lakosta huolimatta kumminkin.

    • Anonyymi

      Niin olisi ja nopeamminkin vielä,

    • Anonyymi

      Porvari se on joika nukkuu huonosti

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      31
      7044
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      111
      3831
    3. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      46
      3776
    4. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      250
      1981
    5. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      52
      1862
    6. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      33
      1860
    7. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      39
      1389
    8. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      78
      1263
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      29
      1211
    10. Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille

      Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https
      Maailman menoa
      6
      1176
    Aihe