Fillarissani lähtee valitsimesta ensin pidempi kuori ja sitten rungon alla kuoren toinen pää asetetaan rungon korvakkeeseen, ja siitä vaijeri kulkee vähän matkaa avoimena toiseen samanlaiseen korvakkeeseen jonka toiselta puolelta vaijeri jatkaa lyhyemmän kuoren sisällä päätyen vaihteensiirtäjään.
Pitäiskö nyt ostaa pitkä kuori ja pätkiä siitä, vai ostanko pelkästään vaijerin ilman kuorta ja käytän edelleen näitä vanhoja kuoria?
Vaihdevaijerin kuoria onkin kaksi
Anonyymi-ap
3
140
Vastaukset
- Anonyymi
Kuoret kannattaa vaihtaa samalla eli pätki pitemmästä.
- Anonyymi
Ajattelin laittaa ilman pätkimistä ostamani 2 metrin vaijerin kiinni kokonaisena. Nippusiteillä kiinni niihin korvakkeisiin. Tuntuisi älyttömältä laittaa sinne rungon alle juuri likaisimpaan kohtaan se noin 25 cm pitkä avoin pätkä vaijeria?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3295666- 745159
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484236- 523891
- 433544
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1473298Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv923105- 432239
- 492158
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami282135