Lehdet kirjoittaa että asunnot menee hyvin kaupaksi. Kelle välittäjälle antaisit oman asuntosi myyntiin.
Asunnon myynti
Anonyymi-ap
9310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
En tiedä.
ei mee kAUPAKSI LUTIKKA KOPPEROT
Nyt kannattaa Rovaniemellä omistaa asuntoja.
Voi laittaa ne vuokralle ja ottaa MANIT POIS turisteilta.
Elinkeinoelämä on tosi kovassa nousussa!
MIE OTAN MANIT POIS! on uusi huuto.
Ei enää se "MIE OON ASUKAS"
Vaan "MANIT POIS!"
Asunnon pitäminen jatkuvassa majoitusbisneksessä vaatii luvan. Tosi tyhmää huutaa muuta, luvatonta sakotetaan.
Mistä se lupa kysytään? Taloyhtiöiden verkostolta? Onko jossain luetteloa niistä sadoista ja tuhansista taloyhtiöistä, jotka siihen verkostoon kuuluu?
Mitä jos Rollossa laitetaan oikein mielettömän karnevaalit pystyyn? Kuten Rion sambakarnevaalit. Tanssitaan kaduilla ja juhlitaan, huudetaan tervetuloa turistit ja vuokraus vapaaksi. Eikä olisi vihainen juhla, vaan iloinen, vapauden ja riemun juhla? Mitä mieltä olette ystävät, SOPIIKO?
Tanssitaan uusi tanssi, jonka nimi on MANIT POIS!
Lupa haetaan kaupungin rakennusvalvonnasta, mutta lupaa ei tule jos yrittää aloittaa majoitusbisneksen asumiseen rakennetussa talossa. Laittomuus rehottaa kaupungissa ja jopa päättäjät sekä kaupungin viranhaltijat harjoittaa tuota laittomuutta!
mätäkuun juttuja,
airnb kymppikortteli tuhosi rovanimen 80 prosenttia hinnat tippuneet prostituutio,,huumeet airnb seku keksivät kuka pösilö uskoo syyhy ,lude kämppiä yms..
konkurssia pukkaa airnb läisille haaheheh
Vastaus suoraan aloittajan kysymykseen. Rovaniemellä on useita hyviä välittäjiä, paneutuvat asiaan tarmolla ja opastavat sekä pitävät huolen siitä, että kaupankäynnissä kaikki menee oikein. Kait sinulla nyt joku tuttu on joka on joko myynyt tai ostanut asunnon, kysy heidän kokemuksiaan. Eihän tänne voi eikä saa laittaa ihmisten nimiä.