Stellantis pisti pillit pussiin.
https://www-stellantis-com.translate.goog/en/news/press-releases/2025/july/stellantis-discontinues-hydrogen-fuel-cell-technology-development-program?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=fi&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp
Vetyhommat alkavat pikkuhiljaa loppumaan
19
260
Vastaukset 19
- Anonyymi
Toyotalla on nyt vetypolttomoottoriauto. Toimintamatka 25 km. Vain neljä kertaa pitää tankata 100 km matkalla.
- Anonyymi
Ihan sopiva palstan tojovaarille.
- Anonyymi
Täysi vitsi. Toyotaa ei voi ottaa vakavasti noin pieleen menneen toteutuksen jälkeen.
- Anonyymi
Vetypolttomoottoreita on ollut kauan ja ne toimii. Miten lie sylinterit tykkää vedestä.
- Anonyymi
Näitä vetytoimintojen lopettamisia ja konkursseja näyttää riittävän...
- Anonyymi
Hyundailla on ollut polttokennoinen Nexo myynnissä jo 7 vuotta. Renkaan potkijoita on käynyt katsomassa, mutta ostajaa ei ole näkynyt. Nyt on hintaakin laskettu puoleen, mutta kauppa ei silti käy. Nyt olisi tilaisuus. Vetyauto neljällä kymppitonnilla. Hakekaa pois, ettei vedyn hehkutus jää vain puheen tasolle.
- Anonyymi
Polttokennoston vaihto 100000 euroa, näin Saksassa kävi.
- Anonyymi
katoppa eilinen uutiset 20:30
et ymmärrä kokonaisuutta
nyt sijoittamaan vetyosakkeisiin
https://www.nordnet.fi/osakkeet/kurssit/power-cell-sweden-pcell-xsto
https://www.nordnet.fi/etf/lista/lg-hydrogen-economy-ucits-htmw-xeta- Anonyymi
Joo, jätän väliin, kun rahojen menetystä en toivo.
- Anonyymi
Vetyosakkeita? Joo ei kiitos!
- Anonyymi
Viimeinen 3 vuotta ovat lähes kaikki vetyfirmat tuottaneet vain tappiota.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18269424/usealla-vety-yhtiolla-menee-huonosti-ja-osakekurssi-laskee-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18925068/sijoittajat-heraavat-etta-vety-ei-olekkaan-voittava-hevonen- - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viimeinen 3 vuotta ovat lähes kaikki vetyfirmat tuottaneet vain tappiota.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18269424/usealla-vety-yhtiolla-menee-huonosti-ja-osakekurssi-laskee-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18925068/sijoittajat-heraavat-etta-vety-ei-olekkaan-voittava-hevonen-Silti joudumme kuuntelemaan näitä vetyautoilun kuolinkorinoita vielä jonkin aikaa, ennen kuin Toyota ja muutama muu hörhöfirma ymmärtää lopettaa touhun.
Stellantis oli nyt vaan ensimmäisenä.
- Anonyymi
Yhden Toyota Mirain kulut ovat lähelle miljoona euroa. Sitä myydään ehkä 70t eurolla. Parin vuoden päästä siitä ei saa käytännössä yhtään rahaa.
Mielenkiintoista bisnestä. - Anonyymi
Teslafanaatikkojen kiristysverkosto uhkaili ja lahjoi niin että vetysuunnitelmat ajoivat karille?
- Anonyymi
Kyllä, näin kävi että Hyrex 28 vetyveneellä ajettiin näköjään karille kaikki hienot vetytalouden ja vetyajoneuvojen suunnitelmat mukanaan, jolloin vetyajoneuvokanta kaikissa maissa pyöreästi 0,0% :D
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19039074/myos-vetyveneet-tulevat - Anonyymi
Avaruuden muukalaiset säteilyttivät aivoja tuhoten vedyn mahdollisuudet. Järkevät vetyä edistävät ihmiset suojaavat päänsä foliohatulla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Avaruuden muukalaiset säteilyttivät aivoja tuhoten vedyn mahdollisuudet. Järkevät vetyä edistävät ihmiset suojaavat päänsä foliohatulla.
Teen heti foliohatun. Riittääkö ohut folio, vai pitääkö olla paksua? Ehkä ensi vuonna kaikki muuttuu, vaikka 40 vuoden aikana ei vety ole lähtenyt vetämään jostain syystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teen heti foliohatun. Riittääkö ohut folio, vai pitääkö olla paksua? Ehkä ensi vuonna kaikki muuttuu, vaikka 40 vuoden aikana ei vety ole lähtenyt vetämään jostain syystä.
Paksua foliota tarvitaan. Muuten täyssähköautot voittavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51831
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍83771Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust14681Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2654Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1554- 56531
- 70523
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it182513Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24486Ihmettelen tämän palstan naisia
Kun ne uskovat olevansa jotain niin ihmeellistä ja hienoa. Ja että kaikki naiset on niin upeita ja hienoja. Että mistä83479