mikä mielenosoitus oli tänään Inarissa?

Anonyymi-ap

Vaseliinipurkit kädessä juosivat ympyrää?

16

408

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Na se vain oli sämi bridge. Hoommoot ja lesbut marssi tasaarvon puolesta. Juhlivat myös uttaa sälä lakia jäätelön kanssa.

      • Anonyymi

        ai juhlivat? Menisivät hoithoon


    • Anonyymi

      Porot metsään,mielenilmaus.

    • Anonyymi

      Inarista tullut homo ja lessu keskus. Turistitkin ihmettelee mitä porukkaabtänne on pesiytynyt.

      • Anonyymi

        no niin on!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        no niin on!

        lessu ja homo paraati


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        lessu ja homo paraati

        sairaus se on tämäki


    • Anonyymi

      Peets homo!

    • Anonyymi

      Saamelaisten PROUD TO BE PRIDE festarit ja eivät he ole ONNEKSI SENTÄÄN VIELÄ TEHNEET KUNNIANLOUKKAUS RIKOSILMOITUSTA MINUSTA!

      Minä olen DEMISEKSUAALI 🙏🏻😇🥰

      Demiseksuaalisuus on seksuaalinen suuntautuminen, jossa seksuaalinen vetovoima syntyy vahvan tunnesiteen muodostuttua toiseen ihmiseen. Demiseksuaali kokee siis seksuaalista vetovoimaa vain henkilöihin, joiden kanssa hänellä on jo syvä ja merkityksellinen tunnesuhde. Tämä ei ole valinta eikä moraalinen päätös, vaan luontainen tapa kokea seksuaalista vetovoimaa.
      Demiseksuaalisuus sijoittuu aseksuaalisuuden ja seksuaalisuuden välimaastoon. Aseksuaalisuus tarkoittaa seksuaalisen vetovoiman puuttumista kokonaan tai osittain, ja demiseksuaalisuus nähdään usein osana aseksuaalisuuden kirjoa. On tärkeää erottaa toisistaan seksuaalinen ja romanttinen vetovoima. Voi olla demiseksuaali, mutta kokea romanttista vetovoimaa ilman vahvaa tunnesidettä, tai päinvastoin.
      Demiseksuaalisuudesta puhuttaessa on hyvä muistaa, että se on luontainen tapa kokea seksuaalista vetovoimaa, eikä se ole valinta tai moraalinen päätös. Monia muita väärinkäsityksiä liittyy demiseksuaalisuuteen. Esimerkiksi ajatus siitä, että kaikki naiset olisivat demiseksuaaleja, on virheellinen. Myös ajatus siitä, että demiseksuaalisuus olisi vain korkean moraalin mukaista valikoivuutta, on väärä.
      Demiseksuaalisuus ei sulje pois muita seksuaalisuuden ilmenemismuotoja, kuten romanttista vetovoimaa. Ihminen voi olla esimerkiksi demiromanttinen, jolloin romanttinen kiinnostus syntyy vasta vahvan tunnesiteen myötä.
      Demiseksuaalisuuden kokemukset vaihtelevat, mutta olennaista on vahvan tunnesiteen vaatimus seksuaalisen vetovoiman heräämiselle.

      HOLO TIETENKIN TEHNYT ITSE TUTKIMUSTA OMASTA SEKSUAALISUDESTA,

      • Anonyymi

        Miehet voivat olla myös DEMISEKSUAALISIA ja se on ihan NORMAALIA.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miehet voivat olla myös DEMISEKSUAALISIA ja se on ihan NORMAALIA.

        Liittyykö se näihin pissajakakkaleikkeihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Liittyykö se näihin pissajakakkaleikkeihin.

        varmaan liittyy


    • Anonyymi

      Inarin tori on saastunurt

    • Anonyymi

      Jumala rankaisee heitä

      • Anonyymi

        nyt nämä lepsot ja homppelit on vaatimassa pridelle viralissta liputus päivää tänne
        Vaseliinpurkki kouraan vaan ja bussilippu manskiin


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 71
      547
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe