Nyt oli taas tehty itsareita

Anonyymi-ap

Tällä kertaa Kuopion leirintäalueella. Joutuneet asunnottomiksi leikkausten takia?
Tämä on tuhoisin hallitus ikinä.

>simiti<

34

433

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö asuntoautoissa ole kaasukäyttöiset hella, jääkaappi ja onko lämmityskin? Voisiko tuo olla häkämyrkytys, eikä siis välttämättä itsaritarkoituksella?

      • Häkämyrkytys on täysin huomaamaton. Olin häkäsaunassa ja alkoi suloisesti väsyttämään. Silloin tajusin että äkkiä ulos, ennen kuin menetän tajunnan. Mutta siitä lähtien olen päättänyt, että jos tekisin itsarin, tekisin sen häkämyrkytyksellä.


    • Anonyymi

      Tehdään niitä muunkin kuin hallituksen takia.
      Esimerkiksi "palstakiusaajan" takia.

      • Anonyymi

        Pitää paikkansa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitää paikkansa.

        Jep, vaikka nää väittävätkin ettei sellaista edes tapahdu.


      • Anonyymi

        Juuri näin. Kiusaajat ovat taas kovasti vauhdissa tänään leikkimässä tämänkin äidin mielenterveydellä, mutta hei, lapsista viis. Ehkä ne palstakiusaajat huolehtii sitten niistäkin, kun itse en enää jaksa elää.


    • JeroP

      Ei yksin tän hallituksen. Huonoja päätöksiä on tehty Kataisen, Stubin ja Sipilän kausilla. Työpaikkoja on menetetty ja valtion velka noussut.

      • Anonyymi

        Ei ne ole viimiseen neljäänkymmeneen vuoteen osannu muuta tehdä kun ottaa velkaa ihan sama ketä siellä on istunu


    • Anonyymi

      Onko kyseessä kaasutus hanat auki

    • Anonyymi

      Unilääkkeitä ja kaasua

    • Anonyymi

      Huoltoasemat, kahvilat, baarit lopettavat, kun suurella osalla ihmisiä ei ole varaa edes kahviin, saati ruokaan tai kaljaan. Sama koskee partureita, kampaamoja, hierontapalveluja ja monia muita.

    • Anonyymi

      Mihin lähteeseen tieto perustuu?

    • Anonyymi

      Tuskin on itsemurha, todennäköisin häkämyrkytys.

      - Sheena

    • Anonyymi

      Ei se edellinen hallitus sen parempi ollut. Marinin hallitus järjesti Suomelle kestämättömät velat lahjoittamalla miljardeja ulkomaille, mm. Zelenzkyille. Siellä Ukrainassa on pesty valtavat määrät rahaa, varmasti kanssarosvot täällä Suomessakin on saanut siivunsa niistä rahoista.

      • Anonyymi
        Palstakamu kirjoitti:

        Kivat patalaput roikkuu lahkeesta.

        https://image.seiska.fi/1898435.webp?imageId=1898435&x=0.00&y=0.00&cropw=100.00&croph=100.00&width=930&height=1116&format=webp

        Ei tuon ulkonäössä mitään vikaa ole, mutta muuten on ihmishirviö. Ja en ylipäätään lähde arvioimaan ihmistä ulkoisen olemuksen perusteella.


    • Anonyymi

      Itseltä on estetty Kuolema monta kertaa ja siitä olen katkera onneksi on ensi viikolla kuvaus että onko mulla maksa tai vatsa syöpä, omasta puolestani toivon että olisi täytyy tilata toiset kuvaukset selän puolella on 2 kasvainta
      Eikä ole alkoholia käyttänyt tai muutakaan.
      Terveisin 51 vuotias mies .

      • Anonyymi

        Teillähän useampikin täällä joilla on selänpuolella 2 kasvainta. Sä oot kolmas jo.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Teillähän useampikin täällä joilla on selänpuolella 2 kasvainta. Sä oot kolmas jo.

        Sille taas en voi mitään, sattumoisin on yleis verenmyrkytys tausta joka johti muutamia vuosia sitten koomaan ja sen seurauksena että meni oikea keuhko ja muut sisäelimet ottivat myös osumaa kaikki että sellaista pientä.
        Terveisin 51 vuotias mies.

        Ps kysy vaikka tays että pitääkö paikkansa.


      • Jos elämä ei maistu, kuolla voi milloin tahansa. Pointtini on, että kun kyseessä on tositilanne, harva valitsee sittenkin kuoleman vaikka muuta olisi ensin uskonut.


    • Toi kuulostaa huolestuttavalta mitä kuulin että jääkaapista ois johtunu. Kun kuulemma kaasujääkaapissa palaa koko ajan joku tuli. Miten tollasia saa ees valmistaa. Toinen asia, että kuva tosta autosta, niin aika viritys. Mutta eihän sitä tiedä oliko ees se auto. Kun noi uutiset on nykyisin mitä sattuu

      • Että kattokaas hyvät ihmiset palaako teidän jääkaapissa tuli?


      • Anonyymi

        Kerran altistuin häkälle. Kuulin siitä vasta jälkikäteen. Tulta eikä savua näkynyt. Mittari taitaa olla ainoa laite millä sen pystyy todentamaan, kuten on säteilynkin suhteen. Altistuksen jälkeen otin alkoholia. Väsymys oli läsnä mutta onneksi ei mitään muuta. Hedari taisi puuttua tai jos se oli lievänä niin ehkä alkoholi turrutti sen alleen.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kerran altistuin häkälle. Kuulin siitä vasta jälkikäteen. Tulta eikä savua näkynyt. Mittari taitaa olla ainoa laite millä sen pystyy todentamaan, kuten on säteilynkin suhteen. Altistuksen jälkeen otin alkoholia. Väsymys oli läsnä mutta onneksi ei mitään muuta. Hedari taisi puuttua tai jos se oli lievänä niin ehkä alkoholi turrutti sen alleen.

        Häkä on just paha, kun siitä ei tuu lieskoja eikä savua. Meillä oli lapsuuden kodissa pönttöuunit ja kyllä mä sitä häkää pelkäsin. Ja saunassa vielä sellanen aitokiuas. Siinä piti heittää ne häkälöylytkin ennen saunomista. Nykyään on toi jatkuvalämmitteinen, ei silleen samanlaista riskiä. Ja häkävaroitin tietenkin. Sellanen kun palovarotin, mutta isompi.


    • Anonyymi

      Ei pelkästään hallituksen takia vaan muutenkin koen itsemurhan ratkaisuna. Olen ajautunut umpikujaan.

      • No umpikujassahan me ollaan kaikki. Mäkin haluisin opettaa. Mutta en voi mennä koulutukseen kun ei oo aikuiskoulutustukee. Paitsi jos myy kämpän, mutta se ei mee kaupaksi. Ja kaiken lisäksi koulutuksesta leikataan. Eikä lapsia synny. Ja mulla kun ois niin paljon kerrottavaa tuleville polville.


      • Anonyymi
        JeroP kirjoitti:

        No umpikujassahan me ollaan kaikki. Mäkin haluisin opettaa. Mutta en voi mennä koulutukseen kun ei oo aikuiskoulutustukee. Paitsi jos myy kämpän, mutta se ei mee kaupaksi. Ja kaiken lisäksi koulutuksesta leikataan. Eikä lapsia synny. Ja mulla kun ois niin paljon kerrottavaa tuleville polville.

        Olen nostanut itseni monta kertaa henkiseltä pohjalta. Nyt tuntuu tosissaan, etten siihen enää pysty. Taistelut taisteltu lapseni ja itseni puolesta. Muuttaisin myös pois asunnostani, muttei tästä saa tarpeeksi rahaa ja jossain on asuttavakin. Mun elämä on ollut taistelua ja puolustautumista. En oikein jaksaisi enää sellaista.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Olen nostanut itseni monta kertaa henkiseltä pohjalta. Nyt tuntuu tosissaan, etten siihen enää pysty. Taistelut taisteltu lapseni ja itseni puolesta. Muuttaisin myös pois asunnostani, muttei tästä saa tarpeeksi rahaa ja jossain on asuttavakin. Mun elämä on ollut taistelua ja puolustautumista. En oikein jaksaisi enää sellaista.

        Toi asuntohomma taitaa olla yleinen ongelma suomessa. Niitä vaan ei yksinkertaisesti saa kaupaksi. Ellei ihan ilmaseks anna. Noi on aina ikäviä juttuja, kun lapsikin on mukana. Tälleen sinkku nyt selvii vaikka päällä seisten. Siks pitäs ollakin noita kommuuneja. Sais perheelliset lastenhoitoapua ja sinkut merkitystä elämään. Molemmat osapuolet hyötyy. Taas oli raskasta luettavaa, kun ennätysmäärä vauvoja tänä vuonna etsii uutta kotia. Kun moni asia korjaantus ihan näin yhdessä tekemällä. Ei tietenkä kaikkeen auta jos on pahoja vaikka päihde ongelmaa, joka vaatii ammattiapua.


    • Anonyymi

      Tapa se on kai tuokin harventaa sosiaalihuollon tai kelan asiakkaita mitä hän luulevat tapahtuvan kun väärän vanhemman lapsi tuosta syystä riistää hengennitseltään

      • Anonyymi

        Ei tarvi olla edes sellainen... Kuka vaan voi siihen päätyä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tarvi olla edes sellainen... Kuka vaan voi siihen päätyä

        Kyllä sillä on vaikututa asiaan jos menettää asuntonsa ja joutuu kadulle julkishallinnon toimien seuraamuksena ,silloin voi katsoa että vastuu henkilöt löytyy päättäjistä, jotka ovat päätöksillään ihmisen ahdinkoon ajanet ja silloin kyllä voi katsoa että heidän kädet on veren tahrimat.


    • Anonyymi

      kpku vanha hayutausmaa... löyfrää luofrA JNE

      ogttse lim pöem åarantunut vähän kun niin

    • Anonyymi

      "Hei eivät enää uskoneet Orpun valeisiin "orastavasta" kasvusta..."

    • Mun mielestä nyt pitäs viimeistään HERÄTÄ!

      Kansan edustajatkin ottaa hengen itseltään eduskunnassa.

      Oikeesti ihmiset ja hallitukset. Sellasta inhimillisyyttä teiltä vähän. Ootte kun jotain jääkalikoita ja tälläset on seuraukset. Tää ei oo siis pelkästään hallitukselle vaan kaikelle kansalle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      154
      13535
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      74
      9804
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      99
      9172
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      21
      8159
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      40
      6783
    6. 150
      6195
    7. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      72
      4308
    8. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      24
      3415
    9. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      39
      3407
    10. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      401
      1300
    Aihe