Ei tarvitse polkea ollenkaan kun moottori liikuttaa polkimia ja jalkoja, näyttää vain siltä että polkisi itse oikein vimmatusti.
Vastaukset 15
- Anonyymi
Tässä on se pointti että kun se pääasiallinen voimalähde pitäisi olla ihminen, niin poliisi ei välttämättä huomaa polkeeko itse.
Koska jos ei polje niin ajaa mopolla, pitää olla mopokortti jne.. - Anonyymi
Luulla voi kaikenlaista.
- Anonyymi
kuten polkevansa
- Anonyymi
Onko tuo nyt empiirinen kokemuksesi sähköpyörän käyttäjänä, vai kyyläätkö ainoastaan muita, jotka ajavat sähköpyörällä tehden heistä johtopäätöksiäsi, joita suollat tälle palstalle?
- Anonyymi
Tuskin on minkäänlaista kokemusta, vaan luullaan ja kuvitellaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin on minkäänlaista kokemusta, vaan luullaan ja kuvitellaan.
"Kuvittelen, siis en polje. - Duskartes"
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Kuvittelen, siis en polje. - Duskartes"
Kun moniajo/multitasking osaamista ei ole, niin esim. purkan jauhaminen ja käveleminen yhtä-aikaa ei onnistu. Kuvitteleminen pitää tehdä erillään polkemisesta.
- Anonyymi
Aloitus on kylläkin ihan lakikirjastaja poliisin ohjeistuksesta, sakko mätkähtää jos ei polje.
Jos poljen, en ajattele -Sokrates.- Anonyymi
Ei voi kauhallista vaatia, jos on vain lusikallinen annettu -Väinämöinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei voi kauhallista vaatia, jos on vain lusikallinen annettu -Väinämöinen.
V****u, sähkö loppu -Pena
- Anonyymi
Lakipykälät ovat muuttuneet, ei ole enää polkemispakkoa, vaan 250w moottori maksimissaan ja avustus pitää loppua 25km/h sekä ajoneuvolla painoa max 25 kiloa!
- Anonyymi
Pitääkö sitä polkea alamäessäkin, ettei tule sakkoa?
- Anonyymi
Niin myötä kuin vastamäessäkin.
- Anonyymi
Tämän hetken sähköpyöräilijöitä sapettaa se että ovat vain välivaiheen käyttäjiä.
Koneeton polkupyörä on todella nerokas laite voiman ja kulkunopeuden yhdistäjänä. Sähköpyörä on vain jonkunlainen "leikisti pohjetaan mutta moottori vetää" -laite jossa tarvitaan seinäsähköä ja moottoria jotta sinne lenkille päästäisiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741393
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei231382- 1081265
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331261Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671059- 1091009
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94977Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182933- 89906
- 45891
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66811Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50706- 43676
- 58663
- 70656
- 98638
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087628Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123622- 67596
- 53587