Nasa on mitannut sen nopeuden ja möykky ilmestyy näkyville jo tässä kuussa.
Siitä on myös hienoja valokuvia tässä:
https://www.youtube.com/watch?v=XN6ki3-XQU8
Taas asteroidi uhkaa räjäyttää Maapallomme tuusan nuuskaksi..!
7
158
Vastaukset
- Anonyymi
Nopeasti vilkaisin videon. Ei vaikuttanut valokuvat aidoilta.
- Anonyymi
Menneepi boltsi siis tuhannen pillun pärreeksi. Pittää juua varuilta viinakaappi tyhjäks jotteivät mäne hukkaan.
- Anonyymi
Onko jo freooniaukoista selvitty? Entäs maailmanlopusta, mikä piti tulla v 2000? Entän ilmaston lämpememinen niin, että monet valtiot jäävät veden alle? Entäs uhkavasta jääajadta? Ollanko me todella selvittyy niistä? No sitten onkin taas kerran .aata uhkavan asteroidin vuoro. Täytyy se ihmisia koko ajan pelon vallassa hoitaa, sitten saa outona otuksena tunteaa itsensä ainaski puolijumalaksi.
- Anonyymi
Maan lähellä olevan asteroidin , jonka tunnus on 2025 QD8 , odotetaan ohittavan planeettamme noin 218 009 kilometrin etäisyydeltä – noin 57 %:n etäisyydeltä Maan ja Kuun välillä – klo 10.57 ET (14.56 GMT) 3. syyskuuta.
- Anonyymi
Kivi lentää siis Maan ja Kuun välistä?
Silloinhan se näkyy paljain silmin?!
Lyönpä tonnin ja isoäitini kalsarit vetoa ettette tule näkemään yhtään mitään muuta kuin ikuisesti samana pysyvän tähtitaivaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kivi lentää siis Maan ja Kuun välistä?
Silloinhan se näkyy paljain silmin?!
Lyönpä tonnin ja isoäitini kalsarit vetoa ettette tule näkemään yhtään mitään muuta kuin ikuisesti samana pysyvän tähtitaivaan.Missään ei sanottu, että asteroidi lentää Maan ja Kuun välistä. Lisäksi, lentokoneen kokoisena se oli aivan liian pieni nähtäväksi paljaalla silmällä. Kyllä, 3. syyskuuta meni jo.
- Anonyymi
Milloin Viktor alkoi taas uskomaan maapallon, kun kerran spekuloi siitä että asteroidi uhkaa maapalloa? Eikö maailma ollutkaan litteä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.843522Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,753125SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822576Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52376Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2122210Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302111- 41900
- 95878
- 52796
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16750