https://www.youtube.com/watch?v=4wWcYVlih5Y
Ei ole mitään järkeä kehittää maailman nopeinta autoa ja tuhlata siihen rahaa miljoonia.
Eihän sillä nopeudella mitään tee, kun missään ei sellaista nopeutta voi käytää, eikä saa ajaa, kuin ainoastaan jossain suljetulla aavikolla.
Järkevämpää olisi kehittää laitteita, jotka kuluttavat mahdollisimman vähän polttoainetta.
Mitä järkeä on kehittää maailman nopeinta autoa
10
287
Vastaukset
- Anonyymi
Jossain on vielä teitä, joilla voi ja saa ajaa lujaa.
Toki Suomessakin olisi noilla monttujen peittämillä, täysin hoitamattomilla teillä hyvä tuollainen 500:taa kulkeva kaara, menis sellasta matalalentoo, ettei monttuja huomaisikaan vaan kelläpä rahaa? - Anonyymi
Pitääkö kaikesta olla joillekin jotain hyötyä ?
Mitä mieltä olet mistään kilpaurheilusta ? - Anonyymi
Hirmuinen vehje kun Jaguarin V8 toimii pumppuna, pumpaten 40 litraa vetysuperoksiidia rakettimoottorille sekunnissa,,,
Jos kehtoo vähän tutustua vähän niin Bloodhound LSR käyttää suihkumoottoreissaan synteettistä biopolttoainetta ja viimeinen vaihen raketti vetysuperoksiidia polttoaineena joten todellakin käyttövoimaltaan varsin egologinen!!!
Jotkut ne neuloo pannunalusia ja jotkut harrastaa ennätys autoja jne,,,- Anonyymi
Ja jotkut eivät osaa edes oikeinkirjoitusta!
- Anonyymi
Ja jotkut nillittää joka asiasta kun elämässä ei ole muuta sisältöä!!!
- Anonyymi
Vetyperoksidi on hapetin, ei polttoaine.
Sen pilttamunen on aivan yhtä mahdotonta kuin veden tai hiilidioksidin polttaminen.
Koko aihe ei liity fysiikkaan mitenkään, vaan auto tekniikkaan ja polttoaineet ja hapettimet kemiaan. - Anonyymi
Apollo kuuraketin Rocketdyne F1 polttoainepumpun teho on suunnilleen 55 000 hevosvoimaa. Näitä moottoreita on 5 kpl. Rakettimoottorille soppa maistuu.
- Anonyymi
Sä et ole alfa
t. mies jolla Mersu- Anonyymi
Elikä amispojulla ikäloppu mersu savuttamaassa!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elikä amispojulla ikäloppu mersu savuttamaassa!!!
Ei savuta, kun polttoaineena on E85 etanoliseos.
Sietää ahtamista paljon paremmin kuin bensa kahdesta syystä:
Paljon parempi puristuskestävyys korkeamman oktaaniluvun seurauksena, ja lisäksi etanoli kuluttaa haihtuessaan lämpöä merkittävästi bensaa enemmän, joten kone käy kylmempänä mikä sekin alentaa nakuttamisen riskiä.
Seurauksena olennaisesti parempi teho koko kierrosalueella turboahdettuna kuin mihin bensalla pääsisi samalla koneella, ja käy lisäksi puhtaammin.
Hommaa sinäkin ettei tarvitse kadehtia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998