https://www.youtube.com/watch?v=4wWcYVlih5Y
Ei ole mitään järkeä kehittää maailman nopeinta autoa ja tuhlata siihen rahaa miljoonia.
Eihän sillä nopeudella mitään tee, kun missään ei sellaista nopeutta voi käytää, eikä saa ajaa, kuin ainoastaan jossain suljetulla aavikolla.
Järkevämpää olisi kehittää laitteita, jotka kuluttavat mahdollisimman vähän polttoainetta.
Mitä järkeä on kehittää maailman nopeinta autoa
10
263
Vastaukset
- Anonyymi
Jossain on vielä teitä, joilla voi ja saa ajaa lujaa.
Toki Suomessakin olisi noilla monttujen peittämillä, täysin hoitamattomilla teillä hyvä tuollainen 500:taa kulkeva kaara, menis sellasta matalalentoo, ettei monttuja huomaisikaan vaan kelläpä rahaa? - Anonyymi
Pitääkö kaikesta olla joillekin jotain hyötyä ?
Mitä mieltä olet mistään kilpaurheilusta ? - Anonyymi
Hirmuinen vehje kun Jaguarin V8 toimii pumppuna, pumpaten 40 litraa vetysuperoksiidia rakettimoottorille sekunnissa,,,
Jos kehtoo vähän tutustua vähän niin Bloodhound LSR käyttää suihkumoottoreissaan synteettistä biopolttoainetta ja viimeinen vaihen raketti vetysuperoksiidia polttoaineena joten todellakin käyttövoimaltaan varsin egologinen!!!
Jotkut ne neuloo pannunalusia ja jotkut harrastaa ennätys autoja jne,,,- Anonyymi
Ja jotkut eivät osaa edes oikeinkirjoitusta!
- Anonyymi
Ja jotkut nillittää joka asiasta kun elämässä ei ole muuta sisältöä!!!
- Anonyymi
Vetyperoksidi on hapetin, ei polttoaine.
Sen pilttamunen on aivan yhtä mahdotonta kuin veden tai hiilidioksidin polttaminen.
Koko aihe ei liity fysiikkaan mitenkään, vaan auto tekniikkaan ja polttoaineet ja hapettimet kemiaan. - Anonyymi
Apollo kuuraketin Rocketdyne F1 polttoainepumpun teho on suunnilleen 55 000 hevosvoimaa. Näitä moottoreita on 5 kpl. Rakettimoottorille soppa maistuu.
- Anonyymi
Sä et ole alfa
t. mies jolla Mersu- Anonyymi
Elikä amispojulla ikäloppu mersu savuttamaassa!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elikä amispojulla ikäloppu mersu savuttamaassa!!!
Ei savuta, kun polttoaineena on E85 etanoliseos.
Sietää ahtamista paljon paremmin kuin bensa kahdesta syystä:
Paljon parempi puristuskestävyys korkeamman oktaaniluvun seurauksena, ja lisäksi etanoli kuluttaa haihtuessaan lämpöä merkittävästi bensaa enemmän, joten kone käy kylmempänä mikä sekin alentaa nakuttamisen riskiä.
Seurauksena olennaisesti parempi teho koko kierrosalueella turboahdettuna kuin mihin bensalla pääsisi samalla koneella, ja käy lisäksi puhtaammin.
Hommaa sinäkin ettei tarvitse kadehtia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1303797Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso83079Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai322834Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122582Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322403- 411818
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es611185"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For821119Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361079Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 771071