Vauhkosen ja Kankaanrannan kupla possahtaa

Anonyymi-ap

Neliä vuotta sitten Vauhkonen ja Kankaanrannan porukka rakensi semmosen johtajaorganisaation ettei oo ennen nähty. Eikä tulla varmasti koskaan enää näkemään. Kattoin näjet kun̈nanhallituksen listaa, hierasin silmiä ja melekee pierasin ilosta. Alakaa YT hommelit. Kunta on Lapin pienin mutta johtajia yhtä paljon ku Kemissä. Se oli Vauhkosen hiekkalaatikko jonka Kankaanrannan kelmit rakensi. Ja konkurssiin oltiin menossa. On sillä Kairalan kauniilla tyttärellä tiukka linja. Palataan Paulin ajan organisaatioon. Tulee rauha ja vakaus.

8

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pois on ikävä ja synkkä ajanjakso Pelkoseniemi perheen historiasta. Paha mieli jää ja ollaan taas kotona Paavalin kunnassa.

      • Anonyymi

        Esirippu repesi keväällä. Dracula Kreivittären mukana lentää neljä verenimijälepakkoa keskisuomeen.


    • Anonyymi

      ei tule tähän kuntaan rauhaa tai vakautta. se on ainoa asia mikä on varmaa.

    • Anonyymi

      Ennen kaikki oli toisin Pauli johti kuntaa ja kunta voi hyvin.

      • Anonyymi

        Kuka on Pauli?


    • Anonyymi

      Nyt jää pimeä keskiaika. Viha kauna ja katkeruus. Oman edun häikäilemätön ajaminen. Kun pohjalta lähdetään on edessä vain yksi tie.

    • Anonyymi

      Kun suututtaa Kilpiaavan muinaiset sudet silloin ne hameen helmat noita-akalla paukkuu. Hyvinvointia rakentamaan. Ei auta Pekan hevosvelli. Kannattaa ostaa menolippu Keuruulle. Jos kaveri vielä muistaisi.

      • Anonyymi

        Onko jollakin tiedossa hevosen kuivalihavelli?? Kerro heti missä sitä on! Hevosen kuivalihavelliä kysellään jatkuvasti! Miksi se on loppunut ja kuka varmistaisi sen jatkuvuuden ja keittäisi sitä valtavan padallisen?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5384
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe