Sipilä-Kaikkonen linja?

Anonyymi-ap

onhan kepulla ja Hamasin jihadisteilla sama tunnusvärikin
Anonyymi-ap
2025-09-29 10:02:55

Ehdoiksi Kaikkonen mainitsi, ettei Hamas saisi olla Palestiinan hallinnossa enää mukana, Hamasin täytyisi suostua aseriisuntaan ja israelilaiset panttivangit täytyisi vapauttaa.

Kokoomuksen kansanedustaja Tere Sammallahti reagoi Kaikkosen ulostuloon viestipalvelu X:ssä ärhäkästi.

– Kepu haluaa tunnustaa Palestiinan ja painostaa Israelia. Selevä. No toisaalta, onhan kepulla ja Hamasin jihadisteilla sama tunnusvärikin, Sammallahti kirjoitti.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000011524705.html

26

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Markus Lohikin äänesti punakaartin joukossa Israelia vastaan. Siinä sitä sitten ollaan. Pekka Aittokumpu ymmärsi loikata Perussuomalaisiin, jotka tukevat Israelia.

      • Anonyymi

        Tanskan demarit on suomen PS

        juu


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tanskan demarit on suomen PS

        juu

        Ja Suomen demarit ainut Pohjoismaissa, joka kuuluu Sosialistiseen internationaaliin.
        Mette ja Riikka ovat länsimielisiä, Suomen demarit varsin Venäjä-mielisiä Palestiinan tukijoita.


      • Anonyymi

        Millä Markus selittää Israel vastaisuuden ja Hamasin puolelle asettumisen ? Vihreällä värilläkö ?


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hama.s juha sipilä
      Maahanmuutto 2015 alkaen.
      Uskaltaako kepu luetella asiat mitä saimme?

    • Anonyymi

      Onko Hamasin vihreä väri hurmannut vanhoillislestadiolaisetkin kun äänestivät Palestiinan puolesta eli Israelia vastaan ?

    • Anonyymi

      Juha sipilä maahanmuutto

      Googlaa

    • Anonyymi

      Jihad

    • Anonyymi

      Suomeen on jo tuotu tämä jihad.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Miksi ei kepulle kelpaa olla porvarien joukossa ? Hamasin puolelle siirtyminen ei vaikuta kovin järkevältä.

      • Anonyymi

        Kokoomuksella on Israelin värit. Viattomat palestiinalaislapset kuolevat heidän takiaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kokoomuksella on Israelin värit. Viattomat palestiinalaislapset kuolevat heidän takiaan.

        Hienoa, Kaikkonen. Keskustan on hyvä olla historian oikealla puolella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kokoomuksella on Israelin värit. Viattomat palestiinalaislapset kuolevat heidän takiaan.

        Lasten isät ja äidit sekä isovanhemmat ovat äänestäneet terroristijärjestö Hamasia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hienoa, Kaikkonen. Keskustan on hyvä olla historian oikealla puolella.

        Kepun kannatus romahtaa tuon seurauksena.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kepun kannatus romahtaa tuon seurauksena.

        Persut puolustaa israelilaisia lasten murhaajia. Persulasten isät ja äidit sekä isovanhemmat ovat olleet Israelin puolella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hienoa, Kaikkonen. Keskustan on hyvä olla historian oikealla puolella.

        Kepu,suomen tuho.vuodesta 1995 lähtien.(Esko laho,Juha mullahi sipilä,Paavo Lipponen ja muut punikit)


    • Anonyymi

      klo 16 alkaa-kepulaisia paikalla?

    • Anonyymi

      Gghg

    • Anonyymi

      Maahanmuuton tulisi perustua työlle ja omillaan toimeentulolle
      Anonyymi-ap
      2025-10-09 11:22:40

      Hallitus korjaa tuhoja

      Keskustan linjapaperissa kuvataan Suomen ‘’kääntäneen selkänsä työ- ja opiskeluperäiselle maahanmuutolle’’. Vigeliuksen mukaan väite on absurdi.

      – Nimenomaan keskustan apuroiman Marinin hallituksen jäljiltä työ- ja opiskeluperäisen maahanmuuton luvut räjähtivät käsiin. Määrät ovat olleet ennätyksellisen korkealla tasolla viime vuodet, mikä on heijastunut jatkuvina ongelmina sekä työmarkkinoilla että oppilaitoksissa, Vigelius toteaa.

      – Nyt kun hallitus on kiristänyt maahanmuuttoa ja saanut alennettua määriä kestävämpää tasoa kohti, keskusta tahtoo peruuttaa ja avata rajat uudelleen.
      Keskusta hamuaa kiintiöpakolaisia

      Keskustan linjapaperin mukaan myös esimerkiksi maahanmuuttopolitiikassa painopiste on siirrettävä turvapaikan hausta kiintiöpakolaisuuteen. Keskustan mielestä Suomi voi jatkossakin vastaanottaa ‘’kohtuullisen määrän kiintiöpakolaisia’’.

      – Maahanmuuton tulisi perustua työlle ja omillaan toimeentulolle eikä sille, että lennätämme toiselta puolelta maapalloa tänne ihmisiä, joilta humanitäärisinä tulijoina emme edellytä käytännössä mitään.

      SUOMEN UUTISET ote

    • Anonyymi

      Hillotolppiinhan ne eurot valuu
      https://www.youtube.com/watch?v=30qCeDuXznA

    • Anonyymi

      Miksi Markus äänesti Israelia vastaan ja Palestiinan puolesta ?

      • Anonyymi

        Demokraattipresidentit Clinton ja Biden onnittelivat avoimesti Trumppia Gazan rauhoittamisesta. Pistääkö Suomen kepu "päänsä pensaaseen" äänestäessään Israelia vastaan ja Palestiinan puolesta ? Onko kepulle punakaartin mielipide tuossakin asiassa joka määrää ?


    • Anonyymi

      Hamas levittää mestausvideoita...
      Iltalehdet näytti.
      Islam upeaa?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      74
      5603
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4900
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3224
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2663
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2352
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1595
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1565
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1260
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      865
    Aihe