Ruskan kunniaksi ajelin ylälapissa pitkän lenkin maastoissa 3 vrk yli 20 tuntia.
Mikä metodi olisi paras palautumiselle ?
Palauttaako uiminen, etenkin alaselkä ja reidet ovat jäykistyneet.
Palautuminen
9
221
Vastaukset
- Anonyymi
Terveys(tuho)talo nylkee tilin etpä lähe enää liian vaativaan pyöritykseen.
Pirtukirkon tansseissa moni väittää palautuvansa, edellisen päivän tansseista. Tai jos oot Levillä, nuuhkaise ilmaa kylällä, siellä palauttavaa puuteria joka nokassa.
Peukkua palautumiseen, sekin on jo tullut veteläisten varisten nokissa.Ihan vain "asiasta tietävältä" kommenttia tuohon Levin tilanteeseen, sieltä ei "puuteria" eikä oikein ihmisiäkään Lokakuun alkupuolella löydy.
Eihän tuossa muuta kuin kevyttä liikuntaa (kävelyä taikka miksei untiakin), lepää ja syö/juo hyvin. Siilähän se keho lähtee palautumaan kovemmasta rasituksesta.
- Anonyymi
Levi on avaamassa ensilumenlatua säilölumesta.
Siis varovasti hiihtämään, sekä vapaata että perinteistä, kunnon välineillä. Kivut katoaa itsestään.
Taitaa olla maksuton latu edelleenkin. Itse tulossa kuun puolivälissä.
- Anonyymi
Puuhapussi lähikaupasta toimii aina.
- Anonyymi
Se on yksinkertaista, syö ja lepää. Ei ole olemassa mitään vippaskonstia vaikka niitä miten kaupattaisiin.
- Anonyymi
Joo, Levillä ollaan ja hiihtelin hitaasti pertsaa.
Palautti ihmeesti, kiitos vinkistä.- Anonyymi
Myös Kappa käytti pitopohjalla pertsaa palautumiseen. Ja ilmeisen onnistuneesti.
- Anonyymi
Talvi palauttaa suomalaisen, kunnon talvihorros pyöräilijälle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1256227Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635161SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724290SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133642Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213210SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352519Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT902258Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252