Kemijärven politiikan häirikköemäntä, suloinen juustonkeittäjä Aulikki I vouhkaa somessa omaa oikeusoppiaan. Oman oikeusopin takia vuonna kivi ja kirves Tarkastuslautakunnan johdosta syrjäytetty politiikan konkari ei anna periksi. Hallituksella ei Aulikin mielestä ole mitään otto oikeutta Kemijärven politiikassa. Siis silloin ei ole kun Aulikin Mafia on enemmistö. Höpöjä koko poliittisen uransa lurittanut emäntä on nytkin väärässä. Hallituksen puheenjohtaja käyttää otto oikeutta kuntalain mukaan. Valtuustoaloite ei ole kaavoitusta muistuttaa demokratia. Mutta eihän se Aulikkia koske ja opetuslapsia.
Imporanta vouhkaa somessa
26
832
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä sä tänne sitä kirjoitat? Kommentoi se sille Aulikille someen, älä tänne!
Tämä ei ole mikään Aulikin some. Tämä on Kemijärvi Suomi24, Kemijärven, Suomutunturin ja Tonkopuron palsta!- Anonyymi
Käyn silloin tällöin lukemassa tätä palstaa. Täällä on se totuuden jyvä jonka paikallinen lehti piilottaa. Kemijärven politiikka on likaista. Hyviä paljastuksia jälleen kerran.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käyn silloin tällöin lukemassa tätä palstaa. Täällä on se totuuden jyvä jonka paikallinen lehti piilottaa. Kemijärven politiikka on likaista. Hyviä paljastuksia jälleen kerran.
Somessa paras on Kauko-Katse
- Anonyymi
Tänne pitää kommentoida - niin me muutkin rannalla olijat tiedämme, missä mennään.
Tänne vain, onhan tämä Suomi 24 Kemijärvi kanava. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tänne pitää kommentoida - niin me muutkin rannalla olijat tiedämme, missä mennään.
Tänne vain, onhan tämä Suomi 24 Kemijärvi kanava.iliman muuta tänne pitää kirijottaa
saa tietää totuuden monesta asiasta
nii ku tästäki
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18347292/hirveaa-8-jai-kiinni-erityistilintarkastuksessa
- Anonyymi
Joo. Katkeruus paistaa kaikessa Aulikin politiikassa. Kun poliittinen elo ei tuonut tuhdilla juustojuoksuttajalle onnea, sitä hankitaan uunotettavien avulla. Entinen kievarin myyjä, nykyoloissa YKY porukan taustanainen on nyt vedätettävänä. Sanat on pantu suuhun ja sillä tsipuli otto oikeudesta. Kahden minuutin kokemuksella.
- Anonyymi
Aulikilla on oikeus ottaa kantaa asioihin. Sitä suuremmalla syyllä mitä enämpi haukutaan ja arvostellaan.
Täällä on nämä puskista huuteliat jotka haukkuvat ihmisiä henkilökohtaisesti, ja itse pysyvät nimettöminä piilossa. Osoittaa suurta raukkamaisuutta.
- Anonyymi
Elwiran ukko on YKY aivot. Kirjoittaa Iivarin kanssa kaiken ja Aulikki tarkastaa. Kaija on pelkästään nimi jutuissa.
- Anonyymi
Kylläpä täällä joku tietää tarkasti kaiken, kuka minkäkin kirjoittaa ja on kenenkin aivot? Erikoinen tapaus?
- Anonyymi
On aivan ihana seurata kuinka merkittävä henkilö Aulikki on. Pyörittää koko Kemijärven kaupunkia. Pojat lukeneet enemmän tai vähemmän lakia, kompastuvat Aulikin kannanottoihin. Olen ylpeä, että yksi emäntä pystyy tällaiseen. Eikä tähänmenessä vielä kaikki, odottajaahan...
- Anonyymi
Ei siihen kukaan kompastu, juusto tippui jo valtuustosta!
Heiluttaa edelleen mitätöntä paperilappua jolla ei ole vessapaperin arvoa edes!
- Anonyymi
Kyllä katkeruus paistaa tämänkin ketjun aloittajalla,miksiköhän?
- Anonyymi
Muutamat teistä ovat tyhmiä kirjoittamalla ilkeitä ihmiseen kohdustuvia loukkauksia. Eiks pojat ole saaneet vai eikö ota eteen, kun ilkeyksiä suollatte. Vanha sanonta "siitä puhe mistä puute".
Älykkyystestinne tuskin yltää 30 pisteeseen.- Anonyymi
Tulee mieleen rakkikoirat, jotka kulkee ihmisen perässä räksyttäen että kuola valuu suupielistö. Kun käännähtää reilusti ympäri ja lähtee koiraa kohti, silloin pyörähtää ympäri ja lähtee häntä koipien välissä luikkimaan pakoon.
Sopii hyvin näihin puuntakaa räksyttäjiin.
- Anonyymi
annetaan tyttöjen vouhkata
tässä toinenkin vouhkaaja
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19015223/puheenjohtaja-iivari-vouhkaa-somessa - Anonyymi
Tämä vouhkaajien esittelijä itse suurin vouhkaaja.
- Anonyymi
Onhan tuo jo nähty.
Aulikin parasta ennen päiväys poliitikkona mennyt jo vuosia sitten.
Jännää, että vaikka kaikki sen näkee, niin silti joku häntä vielä äänestää. - Anonyymi
Minua niin säälittää tuo Aulikki.
Mitä enemmän vouhkaa, niin sitä enemmän osoittaa miten tyhmä hän on. - Anonyymi
On kyllä ala-arvoisia kommentteja. Aulikki on ilmeisesti saanut joidenkin päät aivan sekaisin. Missä somessa tämä kaikkea pyörittävä Aulikki operoi?
- Anonyymi
Tämä sama aloittaja murehti sitä kun Iivari oli somessa. Some on juuri sitävarten että sitä käytetään, eikä se kuulu katkerille kepulaisille.
Silloin kun Aulikki ole Kepussa häntä kehuttiin kuinka Isonkylän rautarouva laittaa asiat kuntoon. Nyt kepulaisiin on iskenyt katkeruusm, siksi hänet yritetään haukkumalla lannistaa. On paljon mahdollista että se haukkumiset tulee omaan nilkkaan. Rautarouva on vielä iskussa ja seuraa paremmin politiikkaa varmasti paremmin kuin moni valtuutettu.- Anonyymi
Tekikö Aulikki väärän vedon kun meni Perussuomalaisten listoille? Olisiko nyt etupenkissä valtuustosalissa vastustamassa pumppuvoimaloita jos olisi mennyt Sirpa Iivarin joukkoihin.
Pelkäsikö Aulikki Sirpaa joka joskus on kannattanut demareita? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekikö Aulikki väärän vedon kun meni Perussuomalaisten listoille? Olisiko nyt etupenkissä valtuustosalissa vastustamassa pumppuvoimaloita jos olisi mennyt Sirpa Iivarin joukkoihin.
Pelkäsikö Aulikki Sirpaa joka joskus on kannattanut demareita?Aulikille ja Sirpalle on molemmille tilaus ja tilaa. Erilaiset vahvuudet. Edelläolevät olevat haukkumiset lienee kateellisten ujellusta ja todella ikävää pahan olon purkamista. Tsemppiä muillekin naisvaltuutetuille ja -vaikuttajille, joita katkerat ukot täällä somessa yrittää latistaa!
- Anonyymi
Missä se tämmönen some on. Ei ainakaan kemijärvellä
- Anonyymi
Joko Aulikki on täyttänyt 90 vuotta?
- Anonyymi
Aulikkihan palaa vielä valtuustoon ja politiikkaan yleensä. Jämäkkyyttä kaivataan, pistää heikoimmilta puntit tutisemaan.
Aulikin vain pitää rauhassa miettiä puoluekantaansa, jatkaako Perussuomalaisissa vaihtoehtoja on monta. - Anonyymi
Kyllä Aulikin parasta ennen päiväys on jo kauan aikaa sitten mennyt vanhaksi.
Ei kannattaisi enempää itseään nolata.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3255201Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669- 1111531
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1201420Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393