Asumistuki!!!

Anonyymi-ap

Muistakaapa tämä kaikki asumistukea saavat.
Asumistuki on yleensä haettu vuokran maksuun, kun omat tulot eivät riitä.
On monia tapauksia, että vanhukselta puijataan rahaa ja viedään jopa avustukset jotka hän on saanut pienien eläkkeidensä lisäksi, jotta hän pystyisi elämään normaalia elämää.
Törkeimpiä tapauksia ovat aikuiset jopa 60 lapset jotka naapurimaasta tulevat kerran vuodessa tankkaamaan kukkaronsa oman isänsä tai äitinsä avustuksista.
Joku muu joutuu korjaamaan näiden rikkaanmaan asukkien jäljet.
Se ei ole sossu vaan joku lähimmäinen joka saa vastuun näiden huijareiden tekosista.

7

443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kyllä näitä 60 kymppisiä lapsia löytyy ihan torniostaki jotka lapsineeen käyvät porukalla syömässä lähes100 vuotiaan mummon rahat

    • Anonyymi

      Mutta kun ne syö ja mekastaa sisarukset toisilleen meuhkaa ja 100v passaa ja tiskaa ei kysytä edes vointia vaan paljonko annat kersoille harrastukseen. Eivätkä hae kotiinsa lepäilemään kun ei kännyköiltä jouda seurustelemaan. Tosi yksisuuntaista vanhuksesta (itsestä)huolehtimista. Kyllä ei välitetä rikkaita ovat ja kiiltävän lihavia kersatkin.
      Kuolispa jo pois.

      • Anonyymi

        poikas kuolee viinaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        poikas kuolee viinaan

        Mitä kenen poikas kuolee viinaan, Väitän että viina on erittäin hitaasti tappava liotinaine. Huimausaineisiin kuolee joutuisammian pekkua pitäen.
        Aikuislapset tosiaan tulevat kännyköineen passattavaksi mekastamaan lähes 100 vuotiaille muka katsomaan, Hyväksikäyttäjiä suunta ei ole kaksisuuntainen että veisivät koteihinsa passaten ja virkistäen vanhaa. Ei ja Ei on läppärit jä kännärit toljotuksen kohteena. Onko rahaa antaa täh?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä kenen poikas kuolee viinaan, Väitän että viina on erittäin hitaasti tappava liotinaine. Huimausaineisiin kuolee joutuisammian pekkua pitäen.
        Aikuislapset tosiaan tulevat kännyköineen passattavaksi mekastamaan lähes 100 vuotiaille muka katsomaan, Hyväksikäyttäjiä suunta ei ole kaksisuuntainen että veisivät koteihinsa passaten ja virkistäen vanhaa. Ei ja Ei on läppärit jä kännärit toljotuksen kohteena. Onko rahaa antaa täh?

        ei torniossa oo peukkua anfetamiinia löytyy ex apteekari ja lasten nyrkeily valmentaja kärähti just ja tuomiota tuli mukavasti


    • Anonyymi

      Tämän lajin ympärillä pyörii ne joiden rahankäyttö on holtiton.
      monet uskoo, että mummolla tai ukilla on varastossa tuhatlappusia.
      Ei ajatella, että elämä on kallista mummoillekin ja pienetkin rahalahjat aiheuttavat tosissaan murheita vanhuksille.
      Heilläkin on halu lähteä teatteriin tai ulkomaanmatkalle, mutta joillekin se on vain haave.

      • Anonyymi

        sydäntä lämmittävää puhetta, on väsy jälkeen vierailun. hyvä kun lähtivät. eletään kaurapuurolla vähän aikaa,


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      43
      9678
    2. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      70
      4933
    3. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      58
      4314
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      137
      2826
    5. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      128
      2648
    6. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      173
      2461
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      23
      1823
    8. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      20
      1617
    9. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      36
      1530
    10. Älä nyt ainakaan pelkää

      että enää yritän lähelle. Kyllähän toisen rajoja on kunnioitettava. Olen ymmärtänyt täysin, että en kiinnosta sillä tava
      Ikävä
      72
      970
    Aihe