Asumistuki!!!

Anonyymi-ap

Muistakaapa tämä kaikki asumistukea saavat.
Asumistuki on yleensä haettu vuokran maksuun, kun omat tulot eivät riitä.
On monia tapauksia, että vanhukselta puijataan rahaa ja viedään jopa avustukset jotka hän on saanut pienien eläkkeidensä lisäksi, jotta hän pystyisi elämään normaalia elämää.
Törkeimpiä tapauksia ovat aikuiset jopa 60 lapset jotka naapurimaasta tulevat kerran vuodessa tankkaamaan kukkaronsa oman isänsä tai äitinsä avustuksista.
Joku muu joutuu korjaamaan näiden rikkaanmaan asukkien jäljet.
Se ei ole sossu vaan joku lähimmäinen joka saa vastuun näiden huijareiden tekosista.

8

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kyllä näitä 60 kymppisiä lapsia löytyy ihan torniostaki jotka lapsineeen käyvät porukalla syömässä lähes100 vuotiaan mummon rahat

    • Anonyymi

      Mutta kun ne syö ja mekastaa sisarukset toisilleen meuhkaa ja 100v passaa ja tiskaa ei kysytä edes vointia vaan paljonko annat kersoille harrastukseen. Eivätkä hae kotiinsa lepäilemään kun ei kännyköiltä jouda seurustelemaan. Tosi yksisuuntaista vanhuksesta (itsestä)huolehtimista. Kyllä ei välitetä rikkaita ovat ja kiiltävän lihavia kersatkin.
      Kuolispa jo pois.

      • Anonyymi

        poikas kuolee viinaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        poikas kuolee viinaan

        Mitä kenen poikas kuolee viinaan, Väitän että viina on erittäin hitaasti tappava liotinaine. Huimausaineisiin kuolee joutuisammian pekkua pitäen.
        Aikuislapset tosiaan tulevat kännyköineen passattavaksi mekastamaan lähes 100 vuotiaille muka katsomaan, Hyväksikäyttäjiä suunta ei ole kaksisuuntainen että veisivät koteihinsa passaten ja virkistäen vanhaa. Ei ja Ei on läppärit jä kännärit toljotuksen kohteena. Onko rahaa antaa täh?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä kenen poikas kuolee viinaan, Väitän että viina on erittäin hitaasti tappava liotinaine. Huimausaineisiin kuolee joutuisammian pekkua pitäen.
        Aikuislapset tosiaan tulevat kännyköineen passattavaksi mekastamaan lähes 100 vuotiaille muka katsomaan, Hyväksikäyttäjiä suunta ei ole kaksisuuntainen että veisivät koteihinsa passaten ja virkistäen vanhaa. Ei ja Ei on läppärit jä kännärit toljotuksen kohteena. Onko rahaa antaa täh?

        ei torniossa oo peukkua anfetamiinia löytyy ex apteekari ja lasten nyrkeily valmentaja kärähti just ja tuomiota tuli mukavasti


    • Anonyymi

      Tämän lajin ympärillä pyörii ne joiden rahankäyttö on holtiton.
      monet uskoo, että mummolla tai ukilla on varastossa tuhatlappusia.
      Ei ajatella, että elämä on kallista mummoillekin ja pienetkin rahalahjat aiheuttavat tosissaan murheita vanhuksille.
      Heilläkin on halu lähteä teatteriin tai ulkomaanmatkalle, mutta joillekin se on vain haave.

      • Anonyymi

        sydäntä lämmittävää puhetta, on väsy jälkeen vierailun. hyvä kun lähtivät. eletään kaurapuurolla vähän aikaa,


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe