Mä oon pohtinut että onko täällä jollakulla kokemusta siitä että on ollut aikanaan epäviehättävän näköinen tai vaikkapa ylipainoinen, mutta on laihduttanut, alkanut urheilemaan ja käymään salilla ja vasta sitten hyvän kropan hankittuaan alkanut saamaan hyväksyntää ja huomiota muilta ihmisiltä?
Mietin lähinnä deittailun kannalta kun omakohtainen kokemus on se että nyky-yhteiskunnassa en riitä omana itsenäni ja oon aloittanut muun muassa sen takia kuntosaliharrastuksen ja elämäntapamuutoksen. Aikanaan kävin monta kertaa viikossa syömässä rasvaista ja kaloripitoista ruokaa, en harrastanut muuta kuin kevyttä hyötyliikuntaa ja nukuin aina liian vähän. Mutta nyt tämä saa loppua ja aionkin vähentää ylimääräistä sokeria, rasvaa, vaaleata vehnää ja alkoholia. En onneksi käytä muita päihteitä.
Yllätyksekseni oon huomannut, että tykkäänkin voimaharjoittelusta tosi paljon ja kestävyyttä löytyy, varsinkin kavereiden kanssa on mukavaa käydä. Salille astuminen ensimmäistä kertaa oli minulle vain todella korkea kynnys, koska minulla ei ole ollut tähän asti mitään kosketusta kovaan treeniin ja pelkään jos nolaan itseni siellä tai teen kaiken väärin. Ylipäätään asenne liikuntaa kohtaan on ollut koko ikäni erittäin kieroutunut ja olen aina vihannut joukkuelajeja, varsinkin sellaisia joissa kilpailuhenki on kovimmillaan. Mutta lokakuun alussa salikärpänen puraisi ja siitä lähtien se on ollut jo menoa. Olen itse mies, 23 vuotta ja 184/97 (laihtunut jo 2 kg viimeisen 20 päivän aikana saliharrastuksen ja ruokavaliomuutosten myötä)
Jatketaan keskustelua yhdessä! Jos joku muukin vaikka osais samaistua tilanteeseeni :)
Muutoksella vaikutusta vetovoimaan
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322289Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297490Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825970Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084630Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355