Vialliset sitrukset

Anonyymi-ap

Sitruksia kannattaa syödä monesta eri syystä. Mutta joutuu pelkäämään että miten käy syömisen jälkeen. Joskus on tullut maha kipeäksi ja joutunut lähtemään vessaan. Olin kyllä huomannut että maku ei ollut hyvä mutta syönyt silti. Nyt syljen suusta heti kun huomaan että maku on muuttunut. Hyvältä maistuvat ei ole tehnyt mahakipua. Eniten luulen että kuljetus ruhjoo ja pilaantuminen alkaa vaikka kuori näyttää ehjältä. Saa olla tarkkana.

2

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Joskus ostin Lidlistä sitruksia. Nyt en muista, olivatko satsumia, klementiinejä vai mandariineja, joitakin sellaisia. Olivat kilon paketissa; luki, että espanjalaisia. Söin paketillisen. Maku oli tavallinen, hyvä, samoin ulkonäkö. Iho alkoi kutista; kutisi joka paikasta; kutisi useiden tuntien ajan!

      Lidlissä oli samoja espanjalaisia sitruksia kahdenlaisissa eri paketeissa, yhdenlaisissa kalliimpia, toisenlaisissa halvempia. Ostin niitä halvempia.

      Enää en osta Lidlistä mitään hedelmiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1094
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      606
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      605
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      68
      567
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      95
      552
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      512
    8. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      44
      493
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe