Sirpa Iivarin ääni ratkaisi valiokunnan perustamisen

Anonyymi-ap

Valtuuston puheenjohtaja on todellinen johtaja Kemijärvellä. Sirpa on osoittanut valtuutettuna taitavuutensa, toimintakykynsä ja rohkeutensa. Äänestäjät kiittävät. Myös ne 12 muuta valiokunnan perustamisen kannalla ollutta ansaitsevat tunnustuksen ja heistä varsinkin keskustan rohkeat naiset Suvi, Anita ja Tarja. Uudistuksen tuulet puhaltavat. Toivoa on.

14

539

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sekaisin menee kaikki, yhdestäkään ei ole vetämään yhtään mitään.

      • Anonyymi

        Nyt pitää valita uusi kaupunginhallitus ja vaihtaa kaikki henkilöt. Uusi kaupunginhallitus pitää ottaa asiaksi nyt viimein oikeasti se Suomu-aloitteen käsittely. Eikä enää istuta vain että kokouksessa pullaa syödään, vaan otetaan asiat tosissaan! Lukekaa oikeasti se Oilin aloite, miettikää vähän, mikä Kemijärven ja Suomutunturin nostaa maailman maineeseen ja tuo turisteja ympäri Maapalloa. Miettikää nyt hei vähän.


      • Anonyymi

        Kyllä,,,,,hävettää olla kemijärveläinen


    • Anonyymi

      Tuleva kansanedustaja tällä menolla

    • Anonyymi

      Syytetty hallituksen puheenjohtaja oli sitä mieltä, että kaikki muut paitsi hän tulee erottaa. Myönsi, että hallitus on kriisissä.

      • Anonyymi

        Ja taas hävisi Nivala äänestyksen. Vanha valta rytkyen jo murtuu!


    • Anonyymi

      Kriisissä ovat hallitus ja keskustan ryhmä. Tilanne oikenee kun Heikiltä otetaan puheenjohtajuus.

    • Anonyymi

      Saatanan harakkalauma.....kyllä meniäänet hukkaa n yh,lle

    • Anonyymi

      Hyvästi kemijärvi

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tyrät rytkyen sortuu vanha valta! Pumppuvoimalat rakennettakoon Rovaniemelle, tai Kuusamoon!

    • Anonyymi

      Juuri niin. Olipa hienoa seurata kun Kemijärvi veti junttaa vessanpöntöstä. 13 äänestäjää halusi Kemijärvelle tulevaisuuden.

      • Anonyymi

        nämä toopet ei ole sukupolvesta toiseen viisastuneet, lähtien jo isokylän metsäkaupoista.
        kaupunginjohtajan valinnatkin meni pieleen, "olihan omankylänpoika" kehuttiin ja ohitettiin kaikki.
        työpaikkoja on vastustettu henkeen ja vereen!
        jatkakaa samaa rataa!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      23
      4248
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      224
      3756
    3. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      44
      2718
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      107
      2699
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      24
      2699
    6. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      12
      2625
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2416
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      41
      2377
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2316
    10. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      61
      1801
    Aihe