Valtuuston puheenjohtaja on todellinen johtaja Kemijärvellä. Sirpa on osoittanut valtuutettuna taitavuutensa, toimintakykynsä ja rohkeutensa. Äänestäjät kiittävät. Myös ne 12 muuta valiokunnan perustamisen kannalla ollutta ansaitsevat tunnustuksen ja heistä varsinkin keskustan rohkeat naiset Suvi, Anita ja Tarja. Uudistuksen tuulet puhaltavat. Toivoa on.
Sirpa Iivarin ääni ratkaisi valiokunnan perustamisen
14
539
Vastaukset
- Anonyymi
Sekaisin menee kaikki, yhdestäkään ei ole vetämään yhtään mitään.
- Anonyymi
Nyt pitää valita uusi kaupunginhallitus ja vaihtaa kaikki henkilöt. Uusi kaupunginhallitus pitää ottaa asiaksi nyt viimein oikeasti se Suomu-aloitteen käsittely. Eikä enää istuta vain että kokouksessa pullaa syödään, vaan otetaan asiat tosissaan! Lukekaa oikeasti se Oilin aloite, miettikää vähän, mikä Kemijärven ja Suomutunturin nostaa maailman maineeseen ja tuo turisteja ympäri Maapalloa. Miettikää nyt hei vähän.
- Anonyymi
Kyllä,,,,,hävettää olla kemijärveläinen
- Anonyymi
Tuleva kansanedustaja tällä menolla
- Anonyymi
Syytetty hallituksen puheenjohtaja oli sitä mieltä, että kaikki muut paitsi hän tulee erottaa. Myönsi, että hallitus on kriisissä.
- Anonyymi
Ja taas hävisi Nivala äänestyksen. Vanha valta rytkyen jo murtuu!
- Anonyymi
Kriisissä ovat hallitus ja keskustan ryhmä. Tilanne oikenee kun Heikiltä otetaan puheenjohtajuus.
- Anonyymi
Saatanan harakkalauma.....kyllä meniäänet hukkaa n yh,lle
- Anonyymi
Hyvästi kemijärvi
- Anonyymi
https://youtu.be/_BITGz6Xv2U?t=13897
Katso tästä! - Anonyymi
Tyrät rytkyen sortuu vanha valta! Pumppuvoimalat rakennettakoon Rovaniemelle, tai Kuusamoon!
- Anonyymi
Juuri niin. Olipa hienoa seurata kun Kemijärvi veti junttaa vessanpöntöstä. 13 äänestäjää halusi Kemijärvelle tulevaisuuden.
- Anonyymi
nämä toopet ei ole sukupolvesta toiseen viisastuneet, lähtien jo isokylän metsäkaupoista.
kaupunginjohtajan valinnatkin meni pieleen, "olihan omankylänpoika" kehuttiin ja ohitettiin kaikki.
työpaikkoja on vastustettu henkeen ja vereen!
jatkakaa samaa rataa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen234248Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2243756SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot442718Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1072699Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman242699Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss122625Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132416"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita412377Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642316Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611801