Kemijärven kaupungin Tekninen johtaja valitaan tulevan vuodenvaihteen aikoihin. Insinööri Yamk tai Yliopistotutkinto DI ei ole koulutustasovaatimuksena.
Onko Keskustan AMK kouluttautuneella nyt hyvät mahdollisuudet tulla valituksi??
Tekninen johtaja
13
598
Vastaukset
- Anonyymi
On. Ja valitaankin. Se on jämpti näin.
- Anonyymi
Keskustalle on aina ollut tärkeämpi, että hakija on poliittisesti sopiva. Koulutus ja kokemus ovat sivuseikkoja, samoin kuin ammattitaito. Joten ei pidä noitua virkailijoiden tietämystä, se ei ole heidän syytään, joku muu saa katsoa peiliin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskustalle on aina ollut tärkeämpi, että hakija on poliittisesti sopiva. Koulutus ja kokemus ovat sivuseikkoja, samoin kuin ammattitaito. Joten ei pidä noitua virkailijoiden tietämystä, se ei ole heidän syytään, joku muu saa katsoa peiliin.
Kepu on korruption kehto ja paholaisen oikea käsi.
- Anonyymi
Voiko musiikkiopiston meneillään olevan ulkoverhoustyömaan eteneminen kuvata nykyisen johtajan rakennuttmisen ammattitaitotasoa?
- Anonyymi
Kemijärven teknisenosaston johtajan sanomaa.
Minä ”hyvä johtaja palkkaa itselleen itseään pätevämpiä alaisia”
T.joht”ikinä pidä mennä sellaista tekemään” - Anonyymi
Valtuusto valitsee, kepulla vain 6 ääntä.
- Anonyymi
Nivalisteillä 13
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nivalisteillä 13
Heh, Nivanistit 🤭
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nivalisteillä 13
Ei riitä. Heikkikeskustavihaajapakkelinaama iivarin ääni ratkaisee tuleeko monkipöyliöstä kempan uutta juntta sanelemaan miten asioita ei ainakaan pidä tehdä.
- Anonyymi
Asbestit ja öljyt ja työlainsäädäntö tulee toista ehdokasta vastaan ja vauhdilla. Se vähemmän värikäs ja parempitapainen selviää mutta löytyykö uutta verta, ammattitaitoista ja tekijäimmeistä?
- Anonyymi
Kyllä kait laskelmat on tehty että saadaan sopiva kaveri virkaan. Jokainen joka osaa haistella poliittisia tuulia huomasi missä mennään. Ei haluttu, ylempää korkeakoulututkintoa vaatimuksiin, ja kaupunginjohtajakin piti puheen, kuinka vähempikin riittää. Eikös tämä jo sano paljon.
- Anonyymi
Montako valtuutettua Kemijärvellä on, eikö ne tee valinnan eikä joku muu, vai mitense valinta menee.
- Anonyymi
Esan tuleva teknisen johtajakisan vastaehdokas on siirtynyt meneillään olevan syystalven aikana valintataktisista syistä paikalliseen ÄäriKeskutaan ja on ilmeisesti pakostakin samalla hylännyt entisen vasemman laidan YÖVÄENaattensa, jota Vappuina on yötä myöten JUHLITTU.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki912933Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from862420Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä362237Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752228Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen71746Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue131486- 831267
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81150- 691097
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191064