Viimeiksi laittamani viesti katosi taas mystisesti tältä foorumilta. Mikäs softa se tätä foorumia pyörittikään? Ai niin,Linux! Eipä viestien katoamiset sitten suuria ihmeitä olekaan. Oikeastaan ihme olisi, jos Linuxilla jokin toimisi kunnolla. Ihme bugipesäke koko Linuxin koodikyhäelmä.
Taas se nähtiin
14
2082
Vastaukset
- Hand_of_doom
Se olikin varmaan yhden kernelin vika että postaamasin viestisi katosi.
- totuuden_torvi
Näinhän se on. Näyttääkin siltä, ettei Linuxia voi käyttää missään, missä tarvitaan vähänkään luotettavuutta.
moderointi on sinulle täysin tuntematon käsite?
Noooh.... Kohta saadaan taas olla rauhassa, kun tt pääsee vauhtiin!
;-)- totuuden_torvi
>moderointi on sinulle täysin tuntematon käsite?<
Hmm, yritätkö vihjailla että foorumilla olisi joku Linux-tripillä oleva komukka rajoittanut sanavapautta, kun hihhuli-polla ei kestänytkään totuutta? - LinWin
totuuden_torvi kirjoitti:
>moderointi on sinulle täysin tuntematon käsite?<
Hmm, yritätkö vihjailla että foorumilla olisi joku Linux-tripillä oleva komukka rajoittanut sanavapautta, kun hihhuli-polla ei kestänytkään totuutta?Viestisi alkaa nimittäin kuulostaa moderaattorin herjaamiselta.
- ...
sittä ettet koskaan puhu mitään faktatietoa, vaan menet henkilökohtaisuuksiin. Ne viestit kyllä poistuvat palstalta kuin palstalta alta aikayksikön.
- totuuden_torvi
>ettet koskaan puhu mitään faktatietoa<
Päinvastoin, kaikki kirjoitukseni perustuvat tiukasti faktoihin.
>Ne viestit kyllä poistuvat palstalta kuin palstalta alta aikayksikön.<
Viestini ovat takuulla foorumin asiallisimmat, eikä kellään ole mitään asiaa poistella niitä ilman lupaani. totuuden_torvi kirjoitti:
>ettet koskaan puhu mitään faktatietoa<
Päinvastoin, kaikki kirjoitukseni perustuvat tiukasti faktoihin.
>Ne viestit kyllä poistuvat palstalta kuin palstalta alta aikayksikön.<
Viestini ovat takuulla foorumin asiallisimmat, eikä kellään ole mitään asiaa poistella niitä ilman lupaani.kohtaa testi on menossa ja paljonkos se uptime nyt on?
;-)- Knockando
totuuden_torvi kirjoitti:
>ettet koskaan puhu mitään faktatietoa<
Päinvastoin, kaikki kirjoitukseni perustuvat tiukasti faktoihin.
>Ne viestit kyllä poistuvat palstalta kuin palstalta alta aikayksikön.<
Viestini ovat takuulla foorumin asiallisimmat, eikä kellään ole mitään asiaa poistella niitä ilman lupaani.faktasi hankit?
http://www.hpworld.com/hpworldnews/hpw009/02nt.html
- hstt
Luulisi (tai ainakin hartaasti toivoisi) että ylläpidolla olisi muutakin tekemistä, kun poistella asiallisia viestejä täältä. Tosin nämä sivut ovat noin joka toinen päivä solmussa, joten mistäs sitä tietää, mitä ylläpito oikeesti tekee. Noh, luultavasti nämäkin ongelmat johtuvat heidän lelux-pohjaisesta järjestelmästään.
Oma veikkaus on, että viestisi on poistanut katkeroitunut palsta-seriffi, joka menettää yö-unensa siitä, jos hänen rakasta leluxiansa pilkataan. :) Ehdotan, että otat ennen viestin lähettämistä sen talteen ja jos viestisi poistetaan turhaan, niin pistä ihan piruttain ylläpidolle valitus sen alkuperäisen viestin kanssa. Tämä on kumminkin "sodat" palsta ja täällä on tarkoituskin esittää omia mielipiteitänsä, kunhan ei mene henkilökohtaisuuksiin. Luulisin tuon keinon tehoavan... ;)- ....
djmosse kirjoitti:
herjaaminen on mielestäsi sallittua JOPA sodat palstalla?
Jos tältä palstalta kaikki semmoiset viestit poistettaisiin joissa pienikin herja esiintyy, niin tämä olisi tyhjää täynnä. :) Ei pienessä herjaamisessa mitään pahaa ole, kunhan ei mene henkilökohtaisuuksiin. Jos herjaaminen ei ole sallittua, niin sitten tämä palsta on täysin hyödytön.
- harmaahurtta
>>
Oma veikkaus on, että viestisi on poistanut katkeroitunut palsta-seriffi, joka menettää yö-unensa siitä, jos hänen rakasta leluxiansa pilkataan. :)
- user
Totuus ei koskaan "torveile".
Vain valhe huutaa ja kailottaa saadakseen kansan juoksemaan tahtonsa mukaan.
Mutta totuuspa on hiljainen ja siksi niin harva sen huomaa.
Aikanaan se kuitenkin itsensä lahjomattomasti paljastaa.
Katsos Gaussin käyrää. Mitä se sinulle kertookaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.142083Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161911639Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1671586Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1011379Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381208Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas144996Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49982- 84968
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.144869Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13847