Lihakeitto

Kertokaas minulle hyvä\helppo keskisuomalainen lihakeitto - ohje oon aloittelija näissä hommissa.
1273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

naudan lapaa/etuselkää (jotkut laittaa luita kans)
laitat kylmään veteen
kun alkaa kiehua, kuorit vaahtoa pois
kun liha on kypsää,
ota liha pois ja paloittele se
(sit luut kans pois, jos laitoit)
laita lihat takaisin
lisää pippurit, porkkanat ym vermeet maun mukaan
laakerinlehtikin muista
suolaa ja
perunaakin ois hyvä
namnam

Äänestä

Kommentoi aloitusta


make kirjoitti:

Kertokaas minulle hyvä\helppo keskisuomalainen lihakeitto - ohje oon aloittelija näissä hommissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu