IS:
"Hyytävä ennuste: –13,4 astetta."
"Uusi vuodenaika vyöryy Suomeen kuin lumipallo vuorenrinnettä alas. Lämpötilat putoavat kuin jyrkänteen reunalta."
On todella hyytäviä toimittajia, jotakin kohtuutta voisi olla.
Hyytävää säätä
13
557
Vastaukset
- Anonyymi
Juu, muutama viikko sitten ennustettiin, että epätavallisen lämmin sää suomessa jatkuu pitkälle joulukuun puolelle ja luntakaan ei tule, kuin joskus ensi vuoden helmikuusssa, jos silloinkaan.
Ihan tuha on sääennusteita laatia ensi vuoden puolelle, kun eivät osaa ennustaa millainen sää on viikon kuluttua. - Anonyymi
Myös euroopassa on tavallista kylmempää
Missä lupaukset lämpenevästä ilmastosta- Anonyymi
"Missä lupaukset lämpenevästä ilmastosta"
Maapalloa juuri nyt. Tällähetkellä globaali keskilämpötila on noussut jo n. 1,4 astetta. Joku pohjoisen kylmän ilman purkaus Euroopassa ei siihen vaikuta mitenkään. Ja kuten ehkä huomaat, tämä on sääpalsta ei ilmastopalsta.
Välillä tulee välisin mieleen, ovatko eräät ihmiset ihan oikeasti noin tyhmiä, vai onko lapsellisesta trollaamisesta tullut jollekin pakkomielle. Kumpi tahansa on kyseessä, niin ei siinä liika järki päätä pakota. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Missä lupaukset lämpenevästä ilmastosta"
Maapalloa juuri nyt. Tällähetkellä globaali keskilämpötila on noussut jo n. 1,4 astetta. Joku pohjoisen kylmän ilman purkaus Euroopassa ei siihen vaikuta mitenkään. Ja kuten ehkä huomaat, tämä on sääpalsta ei ilmastopalsta.
Välillä tulee välisin mieleen, ovatko eräät ihmiset ihan oikeasti noin tyhmiä, vai onko lapsellisesta trollaamisesta tullut jollekin pakkomielle. Kumpi tahansa on kyseessä, niin ei siinä liika järki päätä pakota.Eipä näy täällä Suomessa. Aina vaan turhan kylmää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä näy täällä Suomessa. Aina vaan turhan kylmää
"Eipä näy täällä Suomessa. "
Taidat olla melkoinen puusilmä. Suomen ilmasto on jo selvästi lämmennyt.
"Aina vaan turhan kylmää"
Osta pitkät kalsarit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Eipä näy täällä Suomessa. "
Taidat olla melkoinen puusilmä. Suomen ilmasto on jo selvästi lämmennyt.
"Aina vaan turhan kylmää"
Osta pitkät kalsarit.Ei tarpeeksi
Löytyy kyllä kaapista
- Anonyymi
Ja nyt taas lämmintä ilmaa vyöryy Suomeen... Kohta ennusteet muuttuvat taas ja tuleekin lunta.
🌨️🌨️❄️❄️ Tulis vaan. Parempi kuin vesisade.- Anonyymi
Onneksi lumi sulaa 🌦
Lämmönaroille on vielä lunta merilapista ylöspän
- Anonyymi00011
Kylmää on
- Anonyymi00012
Pakkaset tuovat ongelmia 🥶
"Vuosi vaihtuu paikoin kireässä pakkasessa.
Toivottavasti ihmiset eivät palelluta itseään. Riskinä juhlinnassa on, että kasvoja ja käsiä ei suojata viimalta riittävästi"- Anonyymi00013
Oikein heille, jotka uskoivat niitä, joiden mukaan Suomessa on Keski-Euroopan ilmasto.
- Anonyymi00014
Miten voi olla 7 asteen ero siinä, mitä meteorologian laitos väittää pakkasen olevan ja mitä se oikeasti on? Eikä ole kyse viallisesta mittarista!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",265149Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012341- 1372052
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171740"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551296Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1341011Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää57895Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.308857Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa137684