Moni on huomannut suklaan hinnan nousun vuoden 2025 aikana. Kuitenkin kaakaon hinta on laskenut puoleen toukokuun alusta marraskuun puoleen väliin mennessä.
Voisiko joku selittää miten tämä on mahdollista. ??!!!
Voisiko joku selittää miten tämä on mahdollista. ??!!!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Carl Christoph Eric Vitzthum von Eckstädt (s. 1969)[1] on suomalainen yritysjohtaja, joka on toiminut vuodesta 2013 Fazerin konsernijohtajana. Vitzthum on ollut myös Konecranesin hallituksen puheenjohtajana vuodesta 2016[2] ja Elisan hallituksen puheenjohtajana vuodesta 2025. Sulle: Suklaapaketteihin enemmän suklaata, vähemmän paperia. Hintaa alemmas.
Niin, tai muovia.
Suomessa kaikki on niin kuin pensaa. Sen hintaan vaikuttaa välittömästi vain maailmanmarkkinoiden raaka-aineiden hintojen nousut, mutta lasku ei heijastu Suomeen kun täällä pitää myydä pois niitä kalliilla ostettuja varastoja.
Mitä on pensa?
Pensa on se, millä autot liikkuu.
Perussuomalaisten vaalimainos viime eduskuntavaaleissa oli: ”Pensan hinta alas. Perussuomalaiset.”