Kakkubuffet

Anonyymi-ap

"Kakkubuffetin hinta vaihtelee
8,50 € ja 16,50 € välillä per henkilö, riippuen sisällöstä ja tarjouksesta. Esimerkiksi Kakkugallerian kakkubuffet maksaa 14,50 € ja sisältää erikoiskahvin kanssa 16,50 € per henkilö, kun taas alle 5-vuotiaille lapsille on erillinen 8,50 € hinta. "

Kakubuffetissa en ole koskaan käynyt, mutta jos ajattelee, niin jos hinta on vaikka 14,50€ niin ei siinä kakubuffet tappiolle jää.
Kakkubuffetissa on yleensä juustokakua ja kermakakkua.
Juustokakku on sellainen, että se täyttää aika nopeasti, koska se on melkoinen sokeri ja rasvapommi.
Helposti ajattele, että 2-5 palaa juustokakkua menee helposti, mutta äkkiä seinä tulee vastaan ja äklö olo, että jo kolmannen palan jälkeen ei enää tee mieli lisää.
Muutaman kerran olen juustokakun tehnyt ja juustokakkua jossain valmistujaisjuhlilla syönyt, niin ei sitä puolta kakkua jaksa millään syödä, jo 3 palaa alkaa riittämään.
Silmillä voi syödä vaikka koko kakkuvitriinin tyhjäksi, muttei muuten.

2

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kahvila ei jää tappiolle kakkubuffet tarjoilussa, koska suurin osa edes pystyy syömään kakkuja siihen hintaan, mitä kakkubuffetin hinta on.
      Kaupasta jos ostaa -50% tarjousesta juustokakun tai vaikka fazerin kakkurullan 5-8 eurolla, niin ei sitä kokonaan edes pysty syömään.

    • Anonyymi00003

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1104
    2. 69
      1044
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      974
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      905
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      704
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      33
      697
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      590
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      537
    Aihe