Non-standard kosmologian videoita

Kaikki menee eteenpäin, tässä hyviä videoita, jotka osoittavat valtavirran virheet ja puutteet kosmologiassa, tähtitieteessä, galaksitutkimuksessa
https://www.seethepattern.org/

8

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa katsella. Vaikka BB on valtavirtaa, on sen kritiikkiin voimissaan tiedeyhteisössä. Ei tarvitse enää olla sen kannalla tieteessä.

    • Valtavirta joutuu vielä nöyrtymään, että on erehtynyt laajentumisensa kanssa. Kova paikka Syksy Räsäselle, Enqvistille ja Valtaojalle. Ja valtavirran filosofeille.

      Hauska nähdä millaisia selityksiä tulee. Tähän asti selitys on ollut kieltäminen: BB on oikea ja sen kritiikki huuhaata ja huru-ukkojen touhua. Lerner ja ACG eivät ole varteenotettavia.

      Saa nähdä, mikä on seuraava selitys.

      • Anonyymi

        Hih. Hienosti taas todistat että sinulla ei ole hajuakaan miten tiede toimii. Luulet sen toimivan kuin uskonnot. :D


      • Anonyymi

        Tähtitiede ei ole filosofiaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Tähtitiede ei ole filosofiaa.

        Kosmologia on myös filosofiaa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Hih. Hienosti taas todistat että sinulla ei ole hajuakaan miten tiede toimii. Luulet sen toimivan kuin uskonnot. :D

        Tiede toimii niin, että tehdään teorioita ja testataan niitä. Yhteisö ei nyt suostu toimimaan tieteellisesti.


    • Anonyymi

      On tuhaa kaavailla mitään mallia joille ei löydy edes auttavia todisteta, Hypteesisekoilu lähtenyt ihan lapasesta. Joka saatanan rantojen puliukko voi sepiittää teorian joka on yhtä tosi kuin ökypalkkaisen tutkijan.

      • Järkevä teoria on järkevä, ja sitten sitä testataan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      298
      7155
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      62
      5032
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      101
      4514
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      12
      4321
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      44
      3837
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      122
      3713
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      69
      3659
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3566
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      74
      3366
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2500
    Aihe