Kun kampaamot/parturit ei osaa niin piti sekin taito opetella. Hankalinta on peilin kautta tekeminen kun käsi lähtee väärään suuntaan mutta siihenkin oppii.
Säästää myös satasia vuodessa.
Leikkaako joku muukin hiuksensa itse?
6
227
Vastaukset
- Anonyymi
😂😂😂😂😂heh, heh.kyllä sen huomaa , että ite olet tukkasi leikannut, köyhä.
- Anonyymi00005
ihmeellistä päättelemiskykyä sulla että onko kaikki köyhiä jotka leikkaa itte tukkansa että sun päättelykyky ei ole sieltä älykkäimmästä piästä. Sori.
- Anonyymi00002
Ostin korona-aikaan sellaisen Wahl-leikkurin ja on minulla myös hiusveitsi. Korona-aikaan leikkasin ainakin kerran itse ja nyt olen taas ottanut nuo välineet käyttöön.
- Anonyymi00006
Helppohan se on kaljua leikata!
- Anonyymi00003
Leikkaisin kyllä jos osaisin, niin kyllästynyt olen kunnon kampaajan etsimiseen!
Mutta luonnostaan todella taipuisaa tukkaa on todella vaikea leikata, olen sen virheen tehnyt muutaman kerran. En kyllä myöntänyt kampaajalle itse sitä leikanneeni, pistin toisen kampaajan piikkiin…🤭
Mutta olen myös parannellut kampaajan jäljiltä itse tukkaani ja se onnistui hyvin. - Anonyymi00004
Leikannut muutamia kertoja ja lopputulokseen ihan semi-tyytyväinen vaikkei jälki ole tietenkää yhtä hyvä kuin ammattilaisen. =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986328KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555825Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602813Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072248Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071938- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098