Kävin siellä, niin eräs nuori nainen vaalea ja vähän pullea ei palvele lainkaan? Odotin vuoroani toisen asiakkaan jälkeen ja ketään ei ollut jonossa jälkeeni. Niin tämä alkaa mukamas täyttämään laatikoita? Ja häviää sen jälkeen takahuoneeseen ja pyytää työtoveriaan palvelemaan minua. Toki tuo hänen työkaverinsa oli ihan ystävällinen. Mutta tämä vaalea pullukka nainen alkaa taas täyttämään mukamas niitä laatikoita ja hänen käsivartensa oli leipäni yllä? Ja kun tulee seuraavaksi mies asiakas, niin palvelee todella nopeasti, että edellä oleva työntekijällä alkaa kädet tärisemään ja vähän tökkii mukamas eteenpäin?!
Kun seuraavan kerran menin, niin oli suurempi tilaus edellä ja se vaaleat tulee vain mukamas kysymään, että lämmitetäänkö se leipä? Että oho, nyt on jonoa sinne leipä uuniin ja hävisi taas sen jälkeen pois näkyvistä?!
Miten voi kohdella näin ilkeästi? En ole koskaan tälle ihmiselle ollut ilkeä tai sanonut yhtään mitään. Ihmettelen, että mistä tämän kaltainen ilkeä käytös johtuu hänen kohdallaan? Toki en enää mene sinne, jos tämä vaalea pullukka ei saa potkuja.
Nummelan subway onko kokemuksia?
13
227
Vastaukset
- Anonyymi00001
Minua on kyllä kaikki siellä palvelleet täyden kympin edestä, ei mitään valittamisen aihetta. Onkohan sulla itsellä ollut vähän huono päivä jota yrität purkaa toisiin ihmisiin.
- Anonyymi00005
En purkaa koskaan toisille yhtään mitään pahaa oloani. Olen aina ystävällinen toisia kohtaan ja odotan sitä samaa myös muilta. Miten vaikea sinun tässä ymmärtää?
- Anonyymi00008
Ei itselläni ollut huono päivä lainkaan, jos et nyt ymmärrä asiakas palvelijan ilkeää käytöstä? En koskaan pura kenellekään omaa huonoa oloani, koska vain niiden ihmisten kanssa tulee keskustella, jos eri mieli mieltä jostain asiasta. Olen aina kaikkia kohtaan ja myös niitä asiakas palvelijoita kohtaan ollut ystävällinen. Ja jopa puolustin erästä asiakas palvelijaa, kun eräs mies mies alkoi haukkumaan erästä nuorta naista. Niin silloin sanoin tuolle miehelle, että älä kohtele toisia huonosti. Toki myös asiakkaissa on vikaa ja myös niissä yrityksissä, johon heidät on palkattu. Mutta jos ei itse käyttäydy ketään kohtaan huonosti, niin todella vaikeaa ymmärtää huonoa käytöstä itseäni kohtaan? Miksi siis alat haukkumaan minua, että huono päivä minulla? Että ihan mukamas alan syyttämään toisia tämän vuoksi? Taidat olla oikeasti todella tyhmä.
- Anonyymi00002
Sepustuksestasi päätellen se suurin ongelma olet sinä eikä sämpyläruokalan myyjätär.
Töykeällä käytökselläsi tai muulla aiheutat sen että ihmiset ympärilläsi kasvattavat hajurakoa sinuun ja vain äärimmäisen pakon edessä, jos silloinkaan ottavat sinuun kontaktia.- Anonyymi00006
Sanoin jo, että en ole epäystävällinen ketään kohtaan. En kohtele toisia ilkeästi koskaan ja olen aina ystävällinen toisia kohtaan. Arvostan kaikkia työntekijöitä, mutta jos itseäni kohdellaan huonosti, niin missä syy? Ja mikään ihmeen sepustus, jossa myyjä kohtelee huonosti? En ymmärrä tämänkaltaista käytöstä lainkaan, koska siis itse olen aina kaikkia kohtaan ollut aina ystävällinen. Kaikkia ammattikuntia tulee arvostaa riippumatta siitä, mitä työtä tekevät. Mutta ei ilkeä käytös ole oikein asiakkaita kohtaan koskaan. Mutta toki olet vain ilkeä ja trolli.
- Anonyymi00003
En ole koskaan käynyt Subwayssa enkä Nummelassakaan.
- Anonyymi00004
Hyvät sämpylät ja hyvä palvelu, ei mitään valittamisen aihetta.
- Anonyymi00007
Juu, kaikki työntekijät ovat palvelleet täyden kympin edestä joka ikinen kerta kun olen siellä,käynyt. Aloittaa lienee omalla käytöksellään saa ehkä paikassa kuin paikassa huonompaa käytöstä aikaan kun en ole keneltäkään kuullut mitään pahaa sanottavaa tämän kuppilan myyjistä.
- Anonyymi00011
Hei
Olin ihan jonossa ja en sanonut yhtään mitään tälle blondille. En ole oikeasti ketään kohtaan ilkeä tai epäystävällinen. En sanonut yhtään mitään tai sanonut mitään ilkeää toista kohtaan. Olen aina ystävällinen ketä tahansa kohtaan ja odotan sitä samaa myös toisilta. mutta tämä vaalea nainen ei jostain syystä halunnut palvella minua lainkaan? Onko sitten hänellä huonoja kokemuksia vanhoista naisista tai mikä lie syy ollut hänellä tai hällä huono päivä? Mutta toki tämä heti palvelee miehiä, kappas vain? Jotain ilkeää käytöstä hällä pään sisällä.
- Anonyymi00009
Kerran oon käyny kun subbiway ei kuulu suosikkeihini. Palvelu oli kyllä iha o.k ja säbä hyvä jote ei valimmamist.
- Anonyymi00010
Itsellä myös ikävä kokemus siitä Nummelan subwayn blondista. On aina takahuoneessa, mutta ei jaksa palvella lainkaan.
- Anonyymi00012
Jos pullukka nainen (puutteessa) näkee yhtään siedettävän näköisen miehen, sillä valuu heti mahlat reisillä. Eihän siinä pysty asiakasta palvelemaan kun on mentävä takahuoneeseen sormelle!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1193412Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881202- 93965
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827