Laihduttaminen on helppoa.Syö ylimääräisesti VAIN kasviksia niin kalorit pysyy pienenä vaikka syö vaikka kuinka monta kertaa päivässä.
Toinen konsti on korvata syöminen kävelyllä,eli aina kun tekee mieli ruoka,menee pienelle kävelylle.
Syö normaalia ruokaa kuitenkin noin 1400 kaloria ja KAIKKI muu vain rehuja.
Tajusin tämän ja nyt laihdun
15
455
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tämä vähäkalorinen syöminen ei onnistu käytännössä tavallisella ruualla.
- Anonyymi00002
Sinä olet melko lihava.
- Anonyymi00006
Paino on nyt 69 kiloa,ja tavoite on noin 65 kiloa
Olen lihonut 5 kiloa syömällä liian hyvin ja en ole harrastanut paljon yhtään liikuntaa.
Liikunnalla olisi voinut estää lihomisen,mutta siihen ei ole ollut aikaa eikä haluja.
Lihomiselle ei voi aina mitään,ne pitää aina vain laihduttaa heti pois. - Anonyymi00012
Anonyymi00006 kirjoitti:
Paino on nyt 69 kiloa,ja tavoite on noin 65 kiloa
Olen lihonut 5 kiloa syömällä liian hyvin ja en ole harrastanut paljon yhtään liikuntaa.
Liikunnalla olisi voinut estää lihomisen,mutta siihen ei ole ollut aikaa eikä haluja.
Lihomiselle ei voi aina mitään,ne pitää aina vain laihduttaa heti pois.Sinulla oli aiemmin tavoite 59 kiloa. Suunta sulla on ollu ylöspäin. Ahmiminen vaan voimistuu ja voimistuu.
- Anonyymi00015
Anonyymi00006 kirjoitti:
Paino on nyt 69 kiloa,ja tavoite on noin 65 kiloa
Olen lihonut 5 kiloa syömällä liian hyvin ja en ole harrastanut paljon yhtään liikuntaa.
Liikunnalla olisi voinut estää lihomisen,mutta siihen ei ole ollut aikaa eikä haluja.
Lihomiselle ei voi aina mitään,ne pitää aina vain laihduttaa heti pois.Sinä olisit estänyt lihomisen jättämällä sokerin. Ilman mitään liikuntaa.
- Anonyymi00003
Saman olen huomannut. Vaatteet alkavat sopia hyvin päälle. Pikkuisen vielä pois vatsasta. Minulla on taulukon mukaan lievä lihavuus. Kaikki ylimääräinen on vatsassa. Sehän on epäterveellisintäkin. Jos se läski olisi vaikka reisissä, niin se olisi parempi. Koko ikäni olen ollut vyötöröstä ja vatsasta läski.
Ei tässä ole tarkoitustakaan kovin paljon pudottaa. Nytkin minun lempi välipala on täysjyväruisjauhoista tehty näkkäri. Siihen margariinia kohtuullisesti.
Suurehko salaatti joka päivä.Hedelmiä, välillä mikrossa höyrytettyjä vihanneksia. Pullorasvaa olen alkanut käyttää.Sitä voi hurauttaa mikrossa höyrytettyihin vihanneksiin ja aamupuuron kanssa. Yllättävää kyllä, rasvaa on oltava ruoassa, koska aivot vaativat sitä. - Anonyymi00004
Eihän se voi MITENKÄÄN onnistua jos YLIMÄÄRÄISESTI syö vaikka esim jygurtteja,juustoleipiä yms ja siihen vielä vähän karkkia ja suklaata koska niistä nousee kalorit HETI puolella.
Kalorit pysyy tosiaan tuolla syömisellä noin 1800 päivässä ja sillä laihtuu hyvin VAIKKA syö aika hyvin 😳
Pääruoka saa olla kuitenkin aika tuhti noin 1000 kaloria ja loput 800 tulee kaikesta muusta kuten kakkukahvista kaksi kertaa päivässä.Kakun palat ei tietenkään SAA olla liian suuret,korkeintaan 30 grammaa 😧
1000 kaloria = täysi paistinpannullinen aika kevyttä ruokaa.- Anonyymi00005
Vaikka kalorit menisivät 2300 kaloriin päivä,silläkin laihtuu.Kannattaa kuitenkin ainakin yrittää että ne pysyisivät 1800 kalorissa mahdollisimman monena päivänä.Mitä alempana ne pysyy,sitä nopeammin laihtuu.
- Anonyymi00013
Mikähän tuo sinun juttu on kun kakkukahvit ja karkit ja muu makea on sinulla ollut vuosikausia se tärkein asia mistä et missään nimessä koskaan luovu ja kaikki muu on vaihdettu sen tuhat kertaa uuteen menetelmään joka kuukausi.
Pysyvää on vain jauhojen ja sokerin syönti. Ja sinun saavittamattomat (vatsalihakset)
Tosiasia on kuitenkin että se vaikuttaa terveyteen mitä itse syö, eikä se mitä aikoo syödä tai mitä kuvittelee syövänsä.
- Anonyymi00007
Oletko se sama hölmö joka on viidessä vuodessa lihonut viisi kiloa, vaikka piti saada veitsenterävät vatsalihakset näkyviin ?
Jouluna sitten salmiakit, suklaat ja jouluherkut naamariin.- Anonyymi00016
Sama tyyppi. Hyviä neuvoja laihdutukseen antanut eläkeläismies, kuinka karkkia ostetaan säkkikaupalla että niitä voi varastosta syödä huoletta aina kun tekee mieli, kunhan pussin päällä lukee "älä ota".
Tulee mieleen että on lapsena tai nuorena joku ollut kiellettynä, tai saanut rangaistuksia kielletystä, vaikka karkit tai muu mielihyvän tuottaja sanomalla "älä ota tai älä tee sitä". Asetetaan näennäiskielto itselle. Kun sitä sitten rikkoo tekemällä jotain valtavan "kiellettyä", tyyppi saa siitä suurta tyydytystä kun saa salaa tehdä jotain himoittavaa, se tekee sen karkin vielä suuremmaksi nautinnoksi kun on kiellettyä ankarasti.
Sen jälkeen on lähdettävä hakemaan synninpäästö: rangaistuksena on usean tuntien ylirasittava pakkoliikunta jolla sovitetaan tehdyt synnit. Jos ei tähän pysty kunnon heikkenemisen tai väsymyksen takia ahdistus on ylitsepääsemätön, tulee päänsärkyä ja kipuja ja mainitaan että kohta alkaa uusi kierros vaikka nyt toimin väärin.
Karkin, kielletyn synnin syöntiä kuvaillaan hekumallisena aktina täällä keskustelussa kuinka "ensin otan hedelmäkarkin yksistään toiseen poskeen sulamaan ja sen jälkeen mukaan suklaakarkki ja syön ne yhdessä" tai että "jäätelösiivu asetetaan lautaselle jonka jälkeen se sulaa 8 min ja pehmenee reunoilta syötäväksi" tjsp.
Lukija jolla ei ole mitään suhdetta karkkiin tai makeaan katsoo moista selostusta ja psykologista kauhukertomusta silmät suurina.
- Anonyymi00008
On kolmaskin vaihtoehto. Syöt juustoa.kananmunia lihaa kaikenlaista. Varmasti laihtuu kun elää proteenilla ja elimistö joutuu tuottaan vararasvasta hiilarit.
- Anonyymi00009
Olipas tuossa typerä kommentti.
- Anonyymi00014
Anonyymi00009 kirjoitti:
Olipas tuossa typerä kommentti.
Varmasti kuulostaa typerältä tuollainen ehdotus sellaisen mielestä joka perustaa elämänsä sokeriin ja vehnäjauhoon 90% . Mahdoton varmaan edes kokeilla mitään terveellisempää tapaa syödä koska aivot sekoaisi. Sama jos ehdottaa alkoholisille että joisi vain 4 cl drinkin viikossa. Typerää varmasti... 🤭
- Anonyymi00017
Kiva kun sinäkin viimein tajusit sen minkä muut on tienneet jo oletuksena.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2752875Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka472280Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471987- 1131717
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051644Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121365- 661307
- 681243
- 551179
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771151