Laihduttaminen on helppoa.Syö ylimääräisesti VAIN kasviksia niin kalorit pysyy pienenä vaikka syö vaikka kuinka monta kertaa päivässä.
Toinen konsti on korvata syöminen kävelyllä,eli aina kun tekee mieli ruoka,menee pienelle kävelylle.
Syö normaalia ruokaa kuitenkin noin 1400 kaloria ja KAIKKI muu vain rehuja.
Tajusin tämän ja nyt laihdun
9
268
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tämä vähäkalorinen syöminen ei onnistu käytännössä tavallisella ruualla.
- Anonyymi00002
Sinä olet melko lihava.
- Anonyymi00006
Paino on nyt 69 kiloa,ja tavoite on noin 65 kiloa
Olen lihonut 5 kiloa syömällä liian hyvin ja en ole harrastanut paljon yhtään liikuntaa.
Liikunnalla olisi voinut estää lihomisen,mutta siihen ei ole ollut aikaa eikä haluja.
Lihomiselle ei voi aina mitään,ne pitää aina vain laihduttaa heti pois.
- Anonyymi00003
Saman olen huomannut. Vaatteet alkavat sopia hyvin päälle. Pikkuisen vielä pois vatsasta. Minulla on taulukon mukaan lievä lihavuus. Kaikki ylimääräinen on vatsassa. Sehän on epäterveellisintäkin. Jos se läski olisi vaikka reisissä, niin se olisi parempi. Koko ikäni olen ollut vyötöröstä ja vatsasta läski.
Ei tässä ole tarkoitustakaan kovin paljon pudottaa. Nytkin minun lempi välipala on täysjyväruisjauhoista tehty näkkäri. Siihen margariinia kohtuullisesti.
Suurehko salaatti joka päivä.Hedelmiä, välillä mikrossa höyrytettyjä vihanneksia. Pullorasvaa olen alkanut käyttää.Sitä voi hurauttaa mikrossa höyrytettyihin vihanneksiin ja aamupuuron kanssa. Yllättävää kyllä, rasvaa on oltava ruoassa, koska aivot vaativat sitä. - Anonyymi00004
Eihän se voi MITENKÄÄN onnistua jos YLIMÄÄRÄISESTI syö vaikka esim jygurtteja,juustoleipiä yms ja siihen vielä vähän karkkia ja suklaata koska niistä nousee kalorit HETI puolella.
Kalorit pysyy tosiaan tuolla syömisellä noin 1800 päivässä ja sillä laihtuu hyvin VAIKKA syö aika hyvin 😳
Pääruoka saa olla kuitenkin aika tuhti noin 1000 kaloria ja loput 800 tulee kaikesta muusta kuten kakkukahvista kaksi kertaa päivässä.Kakun palat ei tietenkään SAA olla liian suuret,korkeintaan 30 grammaa 😧
1000 kaloria = täysi paistinpannullinen aika kevyttä ruokaa.- Anonyymi00005
Vaikka kalorit menisivät 2300 kaloriin päivä,silläkin laihtuu.Kannattaa kuitenkin ainakin yrittää että ne pysyisivät 1800 kalorissa mahdollisimman monena päivänä.Mitä alempana ne pysyy,sitä nopeammin laihtuu.
- Anonyymi00007
Oletko se sama hölmö joka on viidessä vuodessa lihonut viisi kiloa, vaikka piti saada veitsenterävät vatsalihakset näkyviin ?
Jouluna sitten salmiakit, suklaat ja jouluherkut naamariin. - Anonyymi00008
On kolmaskin vaihtoehto. Syöt juustoa.kananmunia lihaa kaikenlaista. Varmasti laihtuu kun elää proteenilla ja elimistö joutuu tuottaan vararasvasta hiilarit.
- Anonyymi00009
Olipas tuossa typerä kommentti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038