Saimme Keski-Euroopan säät

Anonyymi-ap

7

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      linkki ei toimi ja toisekseen IS ei ole auktoriteetti säätutkimuksessa - liekö toimittaja ymmärtää edes lukemaansa.

      • Anonyymi00002

        Toimiipas, taisi vaan uutinen ottaa vähän pipiä.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Toimiipas, taisi vaan uutinen ottaa vähän pipiä.

        << taisi vaan uutinen ottaa vähän pipiä >>

        Miten tuo olisi mahdollista ? Säähän kuuluu viileämpiä jaksoja ja lämpimämpiä. Ilmaston lämpeneminen voidaan havaita vasta vuosien kuluessa havaitusta keskimääräisestä lämpötilojen noususta.

        Vai siis ottiko sinulle kipeää vaikka viime kesän ennätyshelteet ? Syyskuun lämpimyys ? Eteläisen Suomen lähes ennätyksellinen lämpimyys loka-joulukuussa ?

        Kyllä siinä sitten saat kipuilla.


    • Anonyymi00003

      Lämpeneminen onkin totta 😂😅😅

      • Anonyymi00005

        No oletko epäillyt sitä? Jos on vähänkin pidempään tantereita tallannut, niin sen näkee itsekin, ellei ole aivan puusilmä.


      • Anonyymi00006

        << Lämpeneminen onkin totta >>

        Niin, eihän joku kylmä säätilanne Suomessa/Euroopassa sitä trendiä tietenkään käännä.

        Jotenkin haluaisin olla kärpäsenä katossa katsomassa tuskaasi silloin kun on keskimääräistä lämpimämpi sää. Kuitenkin viime vuosi oli jälleen mittaushistorian kolmen lämpimimmän joukossa, joten kyllä niitä lämpimiä kelejä on ollut enemmän kuin kylmempiä maailman mittakaavassa.


    • Anonyymi00004

      "Amsterdamin Schipholin lentokentälle ja sieltä pois suuntautuvien lentojen joukkoperuutukset jatkuvat viidettä päivää lumen ja jään vuoksi. Jo satoja lentoja on peruttu". (IL) Kova lämpeneminen päällänsä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      4580
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      69
      2642
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1675
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1156
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      45
      865
    7. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      863
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      817
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe