Huomasin kilon pakstettua pyttistä hiukan yli 2€ ja otin kokeeksi.
En ole vielä maistanut, mutta hinta on halpa.
Kioskin annos maksaa 10..15€
Kilosta syö 6 annosta + kananmunat ja ketsuppi.
Jos jollakulla on kokemuksia kertokaa.
En ole vielä maistanut, mutta hinta on halpa.
Kioskin annos maksaa 10..15€
Kilosta syö 6 annosta + kananmunat ja ketsuppi.
Jos jollakulla on kokemuksia kertokaa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Muistaakseni oli hintaan nähden juuri ja juuri kelvollista, kokeiltu pari vuotta sitten. Makkaranpaloja oli aika vähän.
Eipä tuo pyttipannu hankalaa ole itsekään valmistaa mutta onhan noissa tehtaantekemissä etuna se nopeus silloin kun ruokaa on saatava välittömästi ilman tiskivuoria yms. ylimääräistä aikaa vievää vaivaa.
Muutama lihapulla per annos kyllä nostaisi tuon pyttipannun luokitusta hieman ylemmäs. Kivikylän pullat parhaimpia mutta hintaa tuleekin sitten enemmän kuin tuolla pyttipannupussilla. Pankista saa kyllä lainaa.
En kyllä voi suositella tuota k-menu pyttipannua edes pahimmalle viholliselle, oli se vaan niin huono esitys. Makkaraa ei nimeksikään ja perunat löysiä jotka ei maistu millekään.
Eipä tulis mieleenkään kokeilla. Mieluummin vaikka kaurapuuroa, jos vaihtoehtona kaupan valmisruoka tai kaurapuuro.
Osta mieluummin s-kaupan halpis pyttipannu, se lyö ton k-kaupan version mennen tullen niin hinnan kuin laadunkin osalta.
No nyt on kokeiltu.
Paistoin voissa paistinpannulla ensin munat ja sitten pussista makkaraperunat.
Makkaroita vähänlaisesti, mutta sipulia ja makua mukavasti.
Hintaansa nähden oiva eväs, suosittelen.
Toisen annoksen kuumitin kuumailmapöristimellä. Lampenihän nuo, mutta pannulla tuli parempia.
Kaikki mitä olen nähnyt on pilattu sipulilla, jää ostamatta.
No niin, nyt on kokeiltu täälläkin ja ei kyllä tehny hyvää vaikutusta. Makkaraa nihkeesti ja perunat pysyvät löysinä vaikka kuinka kauan paistaisi. En osta toista kertaa vaan kyllä matkaan lähtee laadukkaampi tuote.
Mielenkiintoisia kommentteja. Moni moittii, että makkaraa on vähän. Niinhän sitä pitääkin olla vähän tai ei oikeastaan ollenkaan, koska tuoteselosteen mukaan siinä on vain kinkkuvalmisteen palasia, eikä ollenkaan makkaraa.
No kellä on vara kurmeeseen menköön vaikka teppana grillille.
Ihan on syötävää ja todella halpaa .. sipuliakin mukana. Pistää sitte jokainen mitä lisuketta sekaan haluaa.
Ostin vegaanisen pyttipannun, en ole vielä maistanut.
8€/kg aika suolainen hinta perunan ja jonkun kasviproteiinivalmisteen sekoituksesta.
Halpa mutta HUONO.