Rosvot olivat rahtimiesten riesana Jäämerentiellä. Liekö enää niitä silloin käytettyjä taukopaikkoja.
https://youtu.be/z4kDbHSdi5o?si=sd8PcQ3SiYwyM1dB
Vieläkö Magneettimäki on paha nousu Kaunispäällä
4
232
Vastaukset
- Anonyymi00001
Majataloja Jäämeren tien varrella oli kaikkiaan 12 Ivalo, Könkäänjärvi, Mustola, Virtaniemi, Nautsi, Höyhenjärvi, Pitkäjärvi, Salmijärvi, Kuvernöörinkoski, Haukilampi, Yläluostari ja Liinahamari
- Anonyymi00002
Nuokin ovat KUNNIAN LOUKKAUKSIA, koska minun Holon KUNNIATTOMAN PASKALLA SUVULLA ON OLLUT MAJATALO PETSAMOSSA HÖYHENJÄRVELLÄ.
Minun KUNNIATON PASKA SUKU ON VIELÄ OLLUT LIINAHAMARIN SATAMASSA TÖISSÄ.
- Anonyymi00003
Holot ovat vaarana mangneettimäessä. Pitää varoa.
- Anonyymi00004
Tuo on niin totta, että me Holot ollaan vaarana joka paikassa.
ME OLLAAN TURVALLISUUS SEKÄ TERVEYS RISKEJÄ!
Ei täällä tarvi poliiseja eikä lääkäreitä.
Täällä on niin paljon HOITAJIA joten luulis asioiden hoituvan ilman meitäkin.
Eivät huolineet edes KIRJASTONHOITAJAKSI minua, kun kysyin sieltä olisko mahdollista päästä sinne KUNTOUTTAVAAN TYÖTOIMINTAAN TÖIHIN niin saatais selvitettyä minun työkunto.
Ei olis maksanut kunnalle mitään, mutta heillä on niin paljon väkeä siellä töissä, että ei Inarin kunta kuulemma tarvi edes ilmaista työvoimaa töihin.
Ilmotin tietenkin rehellisesti, että olen loukannut kunnioita ja ollu kerran sakko vankina ja onnistuin loukkaamaan uudelleen ja sekin pitää hoitaa vankilassa vankina pois!
Positiivinen asia on se, että SAIN AINAKIN TODISTEEN, että jos on REHELLINEN niin EI PÄÄSE TÖIHIN, mutta jos VALEHTELEE SEKÄ SALAA ASIOITA NIIN PÄÄSEE TÖIHIN!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2802898Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka482284Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3481997- 1141723
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051654Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181- 551179