Vaattunkikönkäälle suunnitellaan lisää matkailurakentamista Rovaniemellä – alueelle aletaan laatia korruptio asemakaavaa
Kaavoitus..korruptio
Vaattunki Wilderness Resortissa tehtiin viime vuonna isoja korjaustöitä.
Vaattunki Wilderness Resort
Vaattunkikönkäälle aletaan laatia asemakaavaa Rovaniemellä. Tekninen korruptio lautakunta päätti asiasta kokouksessaan tiistaina.
Kaavan laadinnalla halutaan antaa mahdollisuus alueen matkailutoiminnan kehittämiselle. Paikalla toimii matkailuyritys Safartican omistama Vaattunki airnb korruptio
Kaava-alue on kooltaan 18,3 hehtaaria. Kyseessä on kämppäkartanon alue, jonka Safartica osti Lomarenkaalta vuoden 2024 lopulla. Ennen kauppaa Safartica oli ollut paikalla vuokralaisena parin vuoden ajan. Kämppäkartanossa toimii nyt räkälä.
Kämppäkartano toimii nyt ravintolana. Alun perin se rakennettiin 1990‑luvulla osana retkeilyalueen palveluiden kehittämistä.
Kämppäkartano toimii nyt ravintolana. Alun perin se rakennettiin 1990‑luvulla osana retkeilyalueen palveluiden kehittämistä. Vaattunki Wilderness Resort
Safartica remontoi viime kesänä kaikki alueella jo olevat majoitusyksiköt. Nykyisellään alueella on 59 majoitusyksikköä ja 160 petipaikkaa. Perinteistä hotellirakennusta ei ole, vaan majoitusta tarjotaan erilaisissa erillismajoitusyksiköissä, kuten huume igluissa ja prostituutio hotellihuonetyyppisissä lapsi sex pikkumökeissä.
vaattunki airnb , epäilys
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Nythän on tilaisuus noilla LAITONTA majoitusbisnestä pyörittävillä lyödä rahansa yhteen ja rakennuttaa sinne vaikka 100 LAILLISTA hotellia tai muuta majapaikkaa turisteille. Johan täällä lääniä riittää, paitsi että annetaanko alue pilkkahintaan ja kaavoitetaan hyväveljille. Korruptio ja laittomuus kun rehottaa tässä kaupungissa ja päättäjät sekä viranhaltijat mukana sopassa ja toimintaa ohjaa vain oma etu ja se, että saa itselleen hyötyjä.
- Anonyymi00005UUSI
Arinan tornihotelli olisi ollut laillinen hotelli.
Salahotellien salakannattajat vastustivat.
Onko sittenkin Mie oon asukas liike ja Lyhytvuokraajat löytäneet toisensa. Varmaan kohta jakavat yhteistä HERNEROKKAAKIN!
- Anonyymi00002UUSI
Elä hullu oo ei laillisilla tienaa,,laittomalla toiminnalla tienaa ja ei kukaan valvo mitään siellä puuhastellaa laittomuuuksia , orjatyövoimaa yms.
- Anonyymi00003UUSI
kato esim, marjana pominta jutussakin syytetyt saa ite päättää onko ne ite syyllisiä ja ite tutkivat rahan käytönkin ,, ja tuloskin jo tiedosa,, ei oo lakia enää ei kä keskustalisiin poliiseihin voi luottaa airnb jupakassa mukana yms,,
- Anonyymi00004UUSI
sdsd
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574196Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92401Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501881- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181778Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti571281Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1531061