vaattunki airnb , epäilys

Anonyymi-ap

Vaat­tun­ki­kön­kääl­le suun­ni­tel­laan lisää mat­kai­lu­ra­ken­ta­mis­ta Ro­va­nie­mel­lä – a­lueel­le aletaan laatia korruptio ase­ma­kaa­vaa


Kaavoitus..korruptio
Vaattunki Wilderness Resortissa tehtiin viime vuonna isoja korjaustöitä.
Vaattunki Wilderness Resort
Vaattunkikönkäälle aletaan laatia asemakaavaa Rovaniemellä. Tekninen korruptio lautakunta päätti asiasta kokouksessaan tiistaina.

Kaavan laadinnalla halutaan antaa mahdollisuus alueen matkailutoiminnan kehittämiselle. Paikalla toimii matkailuyritys Safartican omistama Vaattunki airnb korruptio

Kaava-alue on kooltaan 18,3 hehtaaria. Kyseessä on kämppäkartanon alue, jonka Safartica osti Lomarenkaalta vuoden 2024 lopulla. Ennen kauppaa Safartica oli ollut paikalla vuokralaisena parin vuoden ajan. Kämppäkartanossa toimii nyt räkälä.

Kämppäkartano toimii nyt ravintolana. Alun perin se rakennettiin 1990‑luvulla osana retkeilyalueen palveluiden kehittämistä.
Kämppäkartano toimii nyt ravintolana. Alun perin se rakennettiin 1990‑luvulla osana retkeilyalueen palveluiden kehittämistä. Vaattunki Wilderness Resort
Safartica remontoi viime kesänä kaikki alueella jo olevat majoitusyksiköt. Nykyisellään alueella on 59 majoitusyksikköä ja 160 petipaikkaa. Perinteistä hotellirakennusta ei ole, vaan majoitusta tarjotaan erilaisissa erillismajoitusyksiköissä, kuten huume igluissa ja prostituutio hotellihuonetyyppisissä lapsi sex pikkumökeissä.

9

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Nythän on tilaisuus noilla LAITONTA majoitusbisnestä pyörittävillä lyödä rahansa yhteen ja rakennuttaa sinne vaikka 100 LAILLISTA hotellia tai muuta majapaikkaa turisteille. Johan täällä lääniä riittää, paitsi että annetaanko alue pilkkahintaan ja kaavoitetaan hyväveljille. Korruptio ja laittomuus kun rehottaa tässä kaupungissa ja päättäjät sekä viranhaltijat mukana sopassa ja toimintaa ohjaa vain oma etu ja se, että saa itselleen hyötyjä.

      • Anonyymi00005

        Arinan tornihotelli olisi ollut laillinen hotelli.
        Salahotellien salakannattajat vastustivat.
        Onko sittenkin Mie oon asukas liike ja Lyhytvuokraajat löytäneet toisensa. Varmaan kohta jakavat yhteistä HERNEROKKAAKIN!


    • Anonyymi00002

      Elä hullu oo ei laillisilla tienaa,,laittomalla toiminnalla tienaa ja ei kukaan valvo mitään siellä puuhastellaa laittomuuuksia , orjatyövoimaa yms.

    • Anonyymi00003

      kato esim, marjana pominta jutussakin syytetyt saa ite päättää onko ne ite syyllisiä ja ite tutkivat rahan käytönkin ,, ja tuloskin jo tiedosa,, ei oo lakia enää ei kä keskustalisiin poliiseihin voi luottaa airnb jupakassa mukana yms,,

    • Anonyymi00004

      sdsd

    • Anonyymi00007

      dffd

    • Anonyymi00008

      fgfg

    • Anonyymi00009

      dsds

    • Anonyymi00010

      fggf

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe