Kyllä nämä suomalaisten hiihtäjien haastattelut on vaivaannuttavaa katseltavaa. Tummat lasit päässä kysymyksiin vastataan mitä sattuu, jopa ylimielisillä typeryyksillä. Pää pyörii ja katse harhailee kuin vältelläkseen toimittajan katsetta. Välineitä hypistellään ja niillä hakataan maata. Tiettyä ylimielisyyttä oli havaittavissa jopa kisasuorituksen aikana, edellisten arvokisojen tapaan.
Sanotaan, että voittajan on helppo hymyillä, mutta kyllä haastattelutilanteetkin pitäisi hoitaa tappion hetkellä ammatillisesti, sillä hiihtäjän ammattiahan he harjoittavat.
Verratkaapa Klebon tyyliä hänen antaessaan lausunnon Ylelle
Pitäisköhän hiihtoliiton palkata kriisiviestinnän asiantuntija apuun, ensihätään voisi kysyä neuvoa vaikka voitelupäälikkö Tonterilta.
Vaivaannuttavaa katseltavaa.
8
219
Vastaukset 8
- Anonyymi00001
Miksi täytyy urheilla okkultististen symbolien ja epäjumalanpalveluksen puolesta?
Tottakai se lamaannuttaa ja masentaa.- Anonyymi00007
Toiset silaavat sodat, diktatoriset pyrkimykset ja ihmiskaupatkin vain hyveellisillä symboleilla.
- Anonyymi00002
Haastatteluihin liittyen, Arffmanilta pitää ottaa mikki pois. Ihan kamalaa haastattelua, sina.
- Anonyymi00003
Samaa mieltä, Laura "olinkin kysynyt" Arffman on ilkeä, jonka tavoite on saada haastateltava itkemään. Saa varmaan jotain kiksejä asiasta.
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Samaa mieltä, Laura "olinkin kysynyt" Arffman on ilkeä, jonka tavoite on saada haastateltava itkemään. Saa varmaan jotain kiksejä asiasta.
Siis "olisinkin kysynyt"
- Anonyymi00005
Anonyymi00003 kirjoitti:
Samaa mieltä, Laura "olinkin kysynyt" Arffman on ilkeä, jonka tavoite on saada haastateltava itkemään. Saa varmaan jotain kiksejä asiasta.
Mietipä tykönäs iha ite, jos juuri hävisit hiihdossa 6-0 Kleepulle ja sitten tulee YLEn noita työntämään mikkiä suuhun että miltä nyt tuntuu kerro omin sanoin.
- Anonyymi00006
No tuo nyt kertoo vain yleisestä epävireestä - yleensäkin näistä voi poimia suoria indikaatioita menestyssaumoista. Mahtaako olla paljon odotettavissa näistä kisoista, jos monilla kunto huono ja loputkin voimat menee kummallisen vaikeaan starailuun?
Eikö Huulirasvamaan poikakin toisaalta pyöritellyt päätään, kun suomalainen liian iloisena onnitteli välierän jälkeen?
Naiset taisivat vähän luontevammin selvitä haastiksista. Vaikka kyllä Arfghman nuorempia tyttösiäkin jonotutti haastatteluun. Ikävä on vanhaa kunnon Kari Mäntyä ja "sieltä Marjut tuleekin". - Anonyymi00008
Ja selitystä riittää! Toiset vaan Parempia. Paremmat "lääkkeet" nykyään muilla. Joita ei huoltsikalle unohdu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va571598Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3641151- 132918
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu13732Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63612- 41588
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90548- 43513
- 45498
- 44456